Yıldız üçgen sorunu

22 kw lık motor bunlar için kontaktör seçimi zaman rölesi seçimi ve termik seçimi hakkında önerilerinizi bekliorum tşk.ler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ana kontaktörü ve üçgen kontaktörünü anma akımı değerinde kullan sorun kalmaz.

kontaktörleri ne kadar temizlesende aşırı akım var faz amperlerini ölç kontktör hesabını yap yenile

hangi
yıldız üçgen şemasını kullandığını anlatırsan sorunu çok kolay çözerim
ipucu vereyim kumanda kitabında kullanılan şemalar çok fazla akım çeken büyük motorlarda problem çıkarıyor
ben bu sorunu kendi icadım olan kumanda devreiyle çözmüştüm hemde 1989 yılında o devre hala daha geçerli
hem zaman rölesini üçgene geçtikten sonra devreden çıkarıyor hemde yıldız dan üçgene geçişlerde motor gücü ne olursa olsun problem çıkarmıyor

sen bu zamana kadar boşuna uğraşmışsın değiştir bir daha kafan ağrımasın

faz yonlerinden kaynaklaniyor,enerji kablolarini veya motordan gelen kablolarin balandigi kontak uclarindan; (1.ucu 3.uca bagla),(3.ucuda 2.uca bagla),(2.ucuda 1.uca bagla) yildizdan ucgene gecerken motor duruyorsa buyuk olcude bu sebeptendir,tabiki gecis zamanini termik ayari vs.ayarlarini mutlaka yapmissindir,benimde bu sekilde basima gelmisti ve bu sekilde cozmustum,yani kisacasi faz sirasi ile faz yonu farkli seylerdir,birer ucun yerini degistirisen faz sirasi olur,ucgende tekrar durur motor.iyi calismalar herkeze.

bravo kardesım guzel bı noktaya degındın bencede kesınlıkle bundan :) cunku basıma geldı deneyımım oldu.yıldzda motorucalıstırıyorum fakat ucgene gecınce motor duruyor.meger motor uclarını yanlıs baglamısım :)

dostum yıldız üçgene geçerken zamanına bak yıldız kontaktörü ve üzgen kontaktörlerinin birbirlerinden kapalısını geçirmessen faz çakışmasına neden olabilir . birde termik seçimini bir bak

ANKARA OTOMASYON
www.ankaraotomasyon.net

Firmamız sıfırdan anahtar teslim fabrika kurulumları, Plc uygulamaları, Scada uyugulamaları, A.G. panoları yapmaktadır.
Ankaradiki otomasyoncular arasında hızlı bir şekilde yerimizi aldık
Ankara otomasyon olarak bu yolda tek vizyonumuz siz değerli müşterilirimizin memnuniyetini en ön planda tutmaktır
Ankara otomasyon olarak size özel programlarımız , imalatlarımız ve desteklerimiz ile daima yanınızda olmayı bir hedef bildik.

Son düzenleme:
kardesım kontaktorlerın saglamlıgı cok onemlı yıldız-ucgen gecıslerınde.kısa surelı gecıs oldugundan anlık akım degerlerı yukselebılır.problemın yenı kontaktorlerle cozulmustur umarım.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri