Yüksek Gerilim Hakkında Tüm Bilgiler Buraya

excell dosyası sifre istiyor.
2-yüksek gerilim kabloların neden çapraz bağlanır bunla ılgılı 6-7 sayfalık dokumana ıhtıyacım vardır yardımcı olursanız sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
excell dosyası sifre istiyor.
2-yüksek gerilim kabloların neden çapraz bağlanır bunla ılgılı 6-7 sayfalık dokumana ıhtıyacım vardır yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya şifreleri www.kontrolkalemi.com dur.

Kablo çaprazlamasının bir diğer adı da transpozisyondur. Forum içinde bu şekilde arama yaptığınızda kaynaklara ulaşacaksınız.

selam burçim selamlar ankaradan sababahttin trofo tekniseniyim 154 kv luk nasısınız allaha sukur bizlerde iyiz saol bilgilrr icin biraz dakha korumalara girseydin gercekten guzel olcak am bu bilgiler bile yeterli elinize saglık allah razı osun sizin gibi kisilerden allaha emenet olun bay

arkadasım sadece koruma telıyle degil daha parafodur ark boynuzu difransiyel role bukoz role asırı akım rolesi arza basınç rolesi kademe bukoz sargı sıcaklıgı yag sıcaklıgı rolelerle korunuyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
enterkonnekte sistemle ilgili dosyanın şifresini bir kez daha yayınlayabilir misiniz ?

iyi çalışmalar.

merhaba arkadaşlar,

öncelikle forumdaki değerli bilgileri paylaşan rakadaşlara teşekkür ediyorum, çok kullanışlı işe yarar bilgiler

benim sorum YG tesislerindeki ölçü akım trafosu ve ölçü gerilim trafosu seçerken belirtilen özelliklerin ne anlama geldikleri ve nasıl seçildikleridir. aşağıda akım ve gerilim trafo örnek değerlerini yazıyorum:

akım trafosu : 170kV, 400-800-1200-1600/5-5-5-5-5A, 15+15+60+60+60VA, 31,5 kA, Sn:0,2Fs5+0,2Fs5+5P20+5P20+5P20

gerilim trafosu : 170kV, 154/V3 : 0,1/V3 :0,1/V3 :0,1/V3 :0,1/3, 5+5+10+10 VA, 4500pF, Sn:0,5+0,5+3P+3P

yani yukarıda belirtilen akım ve gerilim trafolarının özellikleri olarak belirtilen ifadelerin anlamı nedir ve neye göre tespit edilir ya da seçilir

konuyu bilen arkadaşlar detaylı bir açıklama yaparsa sevinirim, şimdiden sağolun yanıtlar için :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba arkadaşlar,

öncelikle forumdaki değerli bilgileri paylaşan rakadaşlara teşekkür ediyorum, çok kullanışlı işe yarar bilgiler

benim sorum YG tesislerindeki ölçü akım trafosu ve ölçü gerilim trafosu seçerken belirtilen özelliklerin ne anlama geldikleri ve nasıl seçildikleridir. aşağıda akım ve gerilim trafo örnek değerlerini yazıyorum:

akım trafosu : 170kV, 400-800-1200-1600/5-5-5-5-5A, 15+15+60+60+60VA, 31,5 kA, Sn:0,2Fs5+0,2Fs5+5P20+5P20+5P20

gerilim trafosu : 170kV, 154/V3 : 0,1/V3 :0,1/V3 :0,1/V3 :0,1/3, 5+5+10+10 VA, 4500pF, Sn:0,5+0,5+3P+3P

yani yukarıda belirtilen akım ve gerilim trafolarının özellikleri olarak belirtilen ifadelerin anlamı nedir ve neye göre tespit edilir ya da seçilir

konuyu bilen arkadaşlar detaylı bir açıklama yaparsa sevinirim, şimdiden sağolun yanıtlar için :)

arkadaşlar soruma karşılık bilgilendirme yapabilecek biri varsa çok sevineceğim

Şebeke dağılım haritası için çok tşk ederim, işime yaradı doğrusu ;)

direklerin enüstünde giden 2 tel kuranportör denen santraller arası iletişimi sağlayan tellerdir

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,062
Son üye
elektronikcibirisi

Yeni konular

Geri