XLPE Kablo başlığı neden patlar?

Arkadaşım gerçekten çok önemli bir konuya temas etmişsin kutlarım seni videolu anlatım süper olmuş eline sağlık çok teşekkürler ;D ;D ;D

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaslar bu kablo patlamasının en buyuk nedenlerınden bır tanesıde dışındakı topraklamaların dogru dust baglanmamasıdır yanı sızın o topralamayı papuclayıp dırencı cok dusuk bır topralamaya ırtıbatlamanız gerekmektedırkı kablo uzerındekı stresı atsın ve patlamasın :)

xlpe kablolarda topraklamanın da doğru yapılmamasından da kaynaklanabilirmi yada topraklamanın düzgün çalışmamasından dolayı da olabilir ben ce.

XLPE kabloların sadece bir ucundan topraklama yapılmalı.
kolay gelsin

nemli yerlerde slikon başlık ısı büzüşmeli eklere nazaran nemden dolayı patlamalarda daha iyidir avrupada zaten artık slikon başlıklar kullanılıyor.

ARKADAŞLAR KABLO BAŞLIĞININ TEK PATLAMA SEBEBİ KÖTÜ İŞÇİLİK VE NEMDİR...
HATTAN GELEN ARIZADA AŞIRI AKIM RÖLESİ TEP AYARLARI GEREĞİNDEN FAZLA AYARLANIRSA GELEN ARIZANIN AMPERİ DE AYARI AŞAMAYIP KABLO BAŞLIĞINI ZAYIF BULURSA ORDAN PATLATIR...
BEN TEDAŞTA OLDUĞUM İÇİN HER ZAMAN KARŞILAŞTIĞIMIZ DURUM...
AYRICA BİR KAÇ MARKA KABLO BAŞLIĞI VAR UÇLARININ SOYULMASI DEĞİŞİYOR... İYİ SOYMAK LAZIM YALITKAN OLAN SİYAH KATMANDAN ZERRE KADAR BİLE KALMAMALIDIR ZATEN HER BAŞLIĞIN İÇİNDE SOYMAK İÇİN CAMLARI VARDIR... AYRICA ISITIRKEN BÜZÜŞMESİNE ÖOK DİKKAT EDİLMELİDİR İÇİNDE HAVA KALMAMALIDIR AKSİ HALDE PATLAR

bızımde basımıza gelmıstı...kotu ıscılık yuzunden ...raychem kullanmıstık..

Arkadaşlar,zerria nikli arkadaşın,yazısı bana abes geldi.Tek sebep kötü işçiliktir ibaresi doğru değildir.Arızanın amperi başlığı patlatır ibaresi tamamen alakasız,yalıtkan olan siyah katman yanlış,siyah katman yarı iletkendir.Her başlığın içinde camları vardır yanlış o seneler önce idi.Isı büzüşmelide hava kalırsa patlar demiş hiç bir şey olmaz.Ne deyim eksi pop...

ARKADAŞIM BEN BUNLARI YAŞADIĞIM İÇİN YAZDIM ŞU AN BİZİM DAİREDE YÜZLERCE BAŞLIK VAR VE HEPSİNİN KUTUSUNDA SOYMAK İÇİN CAMLARI MEVCUT
AYRICA ÖYLE BÖLGELERİMİZ VAR HERGÜN ARIZA GELİYOR YİNEDE BAŞLIK PATLAMIYOR ÇOK BASİT YERLER PATLIYOR MUTAAHHİT FİRMA YAPIYOR TEDAŞ TESLİM ALIYOR ARADAN 10 GÜN GEÇMEDEN BAŞLIK PATLIYOR BU KÖTÜ İŞÇİLİK DEĞİLDE NEDİR

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri