Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

Motorun hareketi vidalı mile, 1/1 oranında kayış-kasnak ile aktarılırsa kaplinle doğrudan aktarmaya oranla ve ilave maliyet dışında herhangi bir sakınca yaratır mı?
Ben 3 adet t5 serisi çelik telli kayış, 6 adet aliminyum kasnak ve 6 adet 12 mm lik büte rulmanı (rulmanlar çin malı) 70 tl ye aldım.. maliyet katlinden daha az. Kasnaklar arası mesafe çok az olduğundan esneme çok olacağını pek sanmıyorum,... önemli olan kasnaklara motor ve vidalı mil için delik actırırken merkezlemenin çok iyi yapılması.

Kayış ve kasnağı nereden aldınız? Kayış kapalı mı yoksa iki uç birleştiriliyor mu?

Motor bağlantı delikleri gerdirmeye uygun açılabilir. Aklımdaki kısa mesafeli bir kayış, motoru içeri almak hacmi küçültecektir.

Konuyu bilen, deneyimli arkadaşların kayış-kasnak kullanımı ile ilgili yorumunu alabilirsek içimiz daha rahat edecek.

Son düzenleme:
Kayış ve kasnağı nereden aldınız?

Motor bağlantı delikleri gerdirmeye uygun açılabilir.

Konuyu bilen, deneyimli arkadaşların kayış-kasnak kullanımı ile ilgili yorumunu alabilirsek içimiz daha rahat edecek.
YRS rulmandan satın almıştım, ilgili bir arkadaş, anında online destek veriyor... kasnak ve rulmanlarda pazarlık yapıp internette bulduğum en uygun fiyata indirmesini sağlamıştım... kayışın teki 15 tl den almıştım, ondan uygun fiyat bulamamıştım zaten.
İnternette kayış boyu hesaplama uygulamaları bolca var, ben merkezden 5 mm öne ve arkaya doğru motor bağlantı deliklerine kanal açtım .

Kayış kapalı mı yoksa iki uç istenilen ölçüde birleştiriliyor mu?

iki tane vidalı mil somun ıvır zıvır masrafı yaptıktan sonra sadece motor ve sürücü masrafı yapamıyacak mısın ?
bizim kullandığımız 3 amperlik, step motorlarda evet çok haklısın.. birtane 3 amperlik, motor 1 tane m542 çok çok ucuza malolur, ama bir servo yada daha kaliteli enkoderli bir step motor olursa, buseferde bu sistem daha az maliyetli oluyor. tamamen parabol eğrisine sahip bir maliyet çalışması olur ozaman :D ama evet. ben artık element uydurmasam iyi olacak :)

Bence motorun içeride olmasının avantajı şu oluyor. Motorun kenarlarda olması için on ve arka panele ayrı bir aluminyum uzantı panel yapmak gerekiyor. Bu da extra parça demek. Ama içeride olursa direk ön ve arka panele monte edilebiliyor. Ek parça olmuyor, ek vida olmuyor vs.

Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim, araya soru kaynatayım.... 57bhh82 step motor, 36v power supply cwd556 sürücü mevcut... Motorlar şuan paralel bağlı, sizce seri mi bağlamalıyım paralel mi? Sizin bağlantı nasıl?

Seri bağla,(Benim CNC'm yok, bağlı motorda yok :) )
Arkadaşlar yeni konu açmak istemedim, araya soru kaynatayım.... 57bhh82 step motor, 36v power supply cwd556 sürücü mevcut... Motorlar şuan paralel bağlı, sizce seri mi bağlamalıyım paralel mi? Sizin bağlantı nasıl?

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri