windowsun kapanması

porselen

Üye
değerli arkadaşlar bilgisayar acılmaküzere iken sistem donuyor resetliyorum bazen açılıyor bazen ılmıyor yeni format atıl dı bilgisayarcı bazı yazılımlardan yapar diyor ama sistem normal calışıken de aniden kapanıyor lütfen yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

önce güvenli modda açmayı dene.eğer açılmazsa, sorun kesinlikle donanımsal.büyük ihtimalle işlemci yada ramde problem var.eğer değiştirme imkanın varsa rami değiştir bak bakalım.sonuçları yaz buraya, ona göre buluruz bi çözüm yolu;)

önce güvenli modda açmayı dene.eğer açılmazsa, sorun kesinlikle donanımsal.büyük ihtimalle işlemci yada ramde problem var.eğer değiştirme imkanın varsa rami değiştir bak bakalım.sonuçları yaz buraya, ona göre buluruz bi çözüm yolu;)

Arkadaşa katılıyorum dediklerini aynen bir dene çok doğru donanımsal bir hata var ise güvenli moddada ayını arızayı yapması lazım.

Ram sorunu olabilir. Ana kart üzerindeki elektrolitik kapasitörlerde şişme varmı kontrol et.

Şişme oluşmuşsa ne kadar elektrolitik kapasitör varsa hepsini değiştir.

ekran kartının sokete tam oturuo oturmadığığnı kontrol et ederim...

arkadaşlar çok teşekkür ederim saygılarımı sunarım

kasayı komple dağıtıp bütün soketleri tek tek kontrol ettim tekrar topladım problem çözüldü elektrik süpürgesi ile temizliğini cok itinalı olarak yaptım arkadaşların gösterdiği ilgi için teşekkür ederim porselen

Merhaba,Benim gibi notebook kullanıcıların başına gelen sık problemlerden biridir windowsun açılmaması.Bizim donanımla oynama lüksümüz olmadığı için bu problem genelde son yüklediğimiz program veya yazılımlardan kaynaklanır.Notebook kullanıcıları bu problemle karşılaşırsa tavsiyem son kurulan programları kaldırıp yeniden kurmaları ve ilgili güncelleştirmeleri mutlaka yüklemeleri olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri