Wincc Flexible ile röle kullanım yardım

astof

Üye
Merhaba arkadaşlar ,
Wincc Flexible de plc ile alakalı birşeyi kullanmak istiyorsak data block oluşturup bunları wincc de kullanmamız gerekiyor. Ancak ben örneğin i0.0 girişini aktif yaptımda wincc bir değişiklik yapmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? yani i0.0 girişi aktif oldunda mesela wincc de bir tane buton aktif olsun bunun için nasıl bir yol izleyebilrim ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Biraz karıştırınca buldum cevabı simatic te butonu data block olarak değil de sembol olarak tanımlarsak wincc de bunu buton olarak kullanabiliyoruz arkadaşlar . Belki ihtiyacı olan için kalsın bu konu yardımı dokunur belki .

Biraz karıştırınca buldum cevabı simatic te butonu data block olarak değil de sembol olarak tanımlarsak wincc de bunu buton olarak kullanabiliyoruz arkadaşlar . Belki ihtiyacı olan için kalsın bu konu yardımı dokunur belki .

simatic te sembol olarak tanımladıktan sonra wincc de tag olarak ekleyemedim nasıl yapacağımı detaylı açıklayabilir misin?

Arkadaşım tagları wincc atman için sadece pc access programının üstünden atabilirsin

Sent from my GT-I8190 using KontrolKalemi.Com Forumu mobile app

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,074
Son üye
zedoq

Yeni konular

Geri