Vw Jetta 1.2 Comfortline

Merhaba dostlarım. Vw'nin Jetta 1.2 Comfortline modelini almayı düşünüyorum 2.el olarak 2011 veya 2012 model düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar var mı ? Veya deneyen performasını bilen konforunu gören var mı? Konforundan şüphem yok ama 1.2 motor elbette 1.6 performansı vermeyecek ama ne verecek bunu merak ediyorum. Teşekkürler.

1.4 140 hp modelini kullanıyorum son derece muazzam fakat 1.2 ye hiç binmedim.

1.4 düşünüyordum bende lakin fiyat olarak daha cazip geldiği için ve hep iyi yorumlar duyduğum için 1.2 düşünüyorum. 1.2 olmasına rağmen 105 beygir olması beni cezbetti. Çünkü 2011 model Fiesta 1.25 82 beygir olan araç kullandım performans çok tatmin etmedi. Ama aynı motorun 105 beygir olması ve 6 vites olması çok fark yaratacaktır diye düşünüyorum. Yorumları ve testleri takip ettim görüşler bu yönde. Sizde katılır mısınız ?

jetta kullanıcısı olarak kesinlikle pişman olmazsınız diyorum

Jetta'nın 2006 model otomatik comfortline modelini kullandım. Gerçekten harika hem konfor hem güç hem yakıt. Ama bu araçtada tek aklıma takılan 1.2 olması. Siz 3 bin deviri kaç km de görüyorsunuz tam olarak acaba?

Jetta'da kullanılan 1.2 tsi motorun torku turbo beslemeli olması nedeniyle 1.6 atmosferik motorlardan daha yüksektir. Motor konusunda büyük bir sorun yaşamazsınız ancak 2011-2012 model jetta'larda esp yok diye hatırlıyorum. Kesinlikle esp'si olmayan bir arabayı almayın. Aynı araç bir tanıdığımda vardı ve bir süre kullanma fırsatı buldum. Yumuşak süspansiyonları nedeniyle zaten yol tutuşu çok iyi olmayan bir araç bir de esp olmaması beni çok tedirgin etmişti. Sanki virajlardan dönemeyecekmiş hissi yaratıyor.

Düz vites mi yoksa otomatik mi düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Genelde baktıklarımda ESP olduğunu gördüm. Düz vites düşünüyorum.

2012 model Jetta'yı bayide incelemiştim ve ESP'si yoktu. Almayı düşünürseniz kesinlikle ESP olduğundan emin olun. Jetta Meksika üretimi ve kalite olarak çok iyi durumda bir araç olduğunu söyleyemem. Düz vites almayı düşünüyorsanız beğenize kalmış bir durum ama otomatik viteslisinden kesinlikle uzak durun. Robotize şanzımanlar çok yüksek arıza oranlarına sahip oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri