Vumetre ' de eksik nedir lütfen bakar misiniz

kontrol072

Üye
Pembe ve sarı renkli kablo güç icin bunu Hoparlörler den gelen + - kısmına baglayip güç alabilir miyim?

Birde jack için 2 li jack bağlantısı mi gerekiyor ?

Demek istedim tam olarak bu bağlantı nasıl çalışacak bundan sonra ne yapmam lazım :)

Not: hobi olarak yapiyorum :)

mILQeFm.jpg

1- bu devre vumetre devresi değil. Ses geldikçe ledler yanıp söner.

2- pembe ve sarıyı hoparlör kablosuna bağlayabilirmiyim demişsiniz. Bu yazınızdan elektronikten nerdeyse hiç anlamadığınızı çıkarıyorum. ( diğer türlü kafa bulmaya gelir ) Bağlayamazsınız hoparlör kablosundan voltaj alamazsınız. Oradan ses sinyali gelir. Yüksek frekanslı sinyaldir.

3- soket olarak elinizadeki soket üçlü siz iki ucunu kullanmanız yeterli olacaktır.

1- bu devre vumetre devresi değil. Ses geldikçe ledler yanıp söner.

2- pembe ve sarıyı hoparlör kablosuna bağlayabilirmiyim demişsiniz. Bu yazınızdan elektronikten nerdeyse hiç anlamadığınızı çıkarıyorum. ( diğer türlü kafa bulmaya gelir ) Bağlayamazsınız hoparlör kablosundan voltaj alamazsınız. Oradan ses sinyali gelir. Yüksek frekanslı sinyaldir.

3- soket olarak elinizadeki soket üçlü siz iki ucunu kullanmanız yeterli olacaktır.

Malesef hiç anlamıyorum, kafa bulmak gibi bir amacım yok :)

Jack kısmını ve hoparlör den gelen jack i buna baglayip kasaya yapiyorum doğru mudur :)
2886370_b.jpg

Pembe ve sarı olan kabloya güç gelmesi gerekiyormuş semaya göre bu gücü hoparlör içindeki ufak kaynaktan alabilir miyim veya bunu 9 volt luk pil ile sağlayabilir miyim ?

Cevabınız için çok teşekkür ederim

jack kısmına kasanızdan çıkan ses sinyalini gireceksiniz. bu dönüştürücü ile verebilirsiniz.

pembe ve sarı kabloya hoparlör içindeki ufak kaynaktan güç alabilirsiniz. Yada dediğiniz gibi 9 voltluk pil kullanabilirsiniz ancak 9 voltluk pil çok kısa sürede bitecektir. Ledler 20 ma çekecektir 9 voltluk piller 150 ma verir. ayrıca 9 voltluk pil bağlayacaksanız led sayısı 4 değil 3 olmalı 4 tane led 12 volt içindir.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri