vlt micro drive fc 51

ibrahim1996

Katılımcı Üye
İyi forumlar
Ben bu sürücüden çalıştında , arıza verdindinde birer sinyal lambası yakmak , ve uzaktan kumanda (start, stop )yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz?

Ekli dosyalar

• 20160227_133229.jpg
    20160227_133229.jpg
    178.2 KB · Görüntüleme: 19
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Strat/stop butonları ile, bir röle çektırın, rölenın NA kontagından, cıhazdaki, 12 ve 18 termınallerini kısa devre yaptırın, siz röleye strat verdiğinde cıhaz çalısır, stop yaptığınızda da durur.
Yıne cıhaz uzerındekı; 01-03 cıhaz çalısma, 01-02 klemenslerıde cıhaz durdu veya arızadır.
http://www.danfoss.com/NR/rdonlyres...3-1CA240969B4E/0/FC51_QuickGuide_MG02B902.pdf buda cıhazın kısa kurulum kılavuzudur.

1 3 cihaz çalışma 1 2 durdu veya arıza demişsiniz çalışması NC kontak dan oldu için cihaz çalışmada sinyal geçmiyor mu zaten
Birde röleyi çektirerek 12 18 kısa devre olup çalışıyor röleyi stop yapılınca duruyor yani başta bir yere sinyal yollamıcaz yani
Cevabı nız için teşekkür ederim

01-02 ve 03 demişim. Cihaza veya kullanım kılavuzuna bakarsanız anlıyacaksınız.
Dısardan , kumanda edeceğiniz yardım cröle vasıtasıyla, 12-18 no.lu termınalleri lısa devre ettirdiginizde de cihaz çalışır ve durur..

Cihazın parametre listesi ve kumanda bağlantısı ekte gibidir. Röle 1 adet bulunduğu için sadece bir komut alabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• FC 51 İLE ÇALIŞMA.pdf
    585.5 KB · Görüntüleme: 35
Cihazın parametre listesi ve kumanda bağlantısı ekte gibidir. Röle 1 adet bulunduğu için sadece bir komut alabilirsiniz.
Peki Röleden arıza verdindinde bir röle çektirip arızayı ordan verdik diyelim peki çalışma için diyerek klemensler den bir röle çektirerek çalışma sinyalini nasıl yakıçaz 29 33 42 gibi oradan alabilirmiyiz birde reset klemensi sürücü komple mi resetliyor yoksa o anki çalışmayı tam emin olamadım

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-02-28-18-06-24.png
    Screenshot_2016-02-28-18-06-24.png
    262.5 KB · Görüntüleme: 14
KTK arkadasın da dediği gibi, bu cıhazda sadece bir röle var, bu nedenle sadece arıza alabilirsiniz.Yanı, cıhazın enerjisi kesilsiğinde veya çalışırken arızaya gecerse, role kontagı kapanır.Bu röle uzerınden başka röle çektrirp çektirmemek size kalmış.
Arkadasın yüklediği çizim daha da basit açıklayıcı, çalışdıgını görmek için, çok gerekliyse 55 ve 60 no lu
klemenslere mA metre baglayıp yükü/çalışdıgını uzakdan ızleyebilirsin.

Benim istedim çalışma anında bir sinyal yakmak sürücü üzerinden
Elinde olan arkadaşlar var ise uygulamalı tam bir proje var ise benim için daha iyi olacak gibi

selamün aleyküm arkadaşlar benim de ciddi sıkıntım var bu sürücüde,
sıkıntım şu, sürücüyle sürücü gaz kompresörünü sürüyor set değerim 200mbar sistem normal çalışıyor istediğim çıkışı alabiliyorum boşta çalışınca fakat sistemden gaz çekmeye başladığımda yani yüke bindiğinde istediğim değer çok fazla sallanmaya başlıyor set değerimi yakalayamıyor basınç 80mbar-260mbar arasında sallanmaya başlıyor neye müdahale etmeliyim bilemedim şimdiden çok teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,838
Son üye
sarioglu_55

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri