vlt micro drive fc 51

selamün aleyküm arkadaşlar benim de ciddi sıkıntım var bu sürücüde,
sıkıntım şu, sürücüyle sürücü gaz kompresörünü sürüyor set değerim 200mbar sistem normal çalışıyor istediğim çıkışı alabiliyorum boşta çalışınca fakat sistemden gaz çekmeye başladığımda yani yüke bindiğinde istediğim değer çok fazla sallanmaya başlıyor set değerimi yakalayamıyor basınç 80mbar-260mbar arasında sallanmaya başlıyor neye müdahale etmeliyim bilemedim şimdiden çok teşekkürler..
Ne gazı bu ?
Sistemin talep ettiği debiyi belirli bir kapasitede depolaman gerekiyor. Çıkış her zaman analog bir regulatör ile olması lazım. Hiçbir pompa bastığı likid/gaz ı stabil bir şekilde veremez !
Basınç değerini 300mbar ayarlayıp 200mbar regüle etmen anca gelen debi talebinin basınca olan etkisini ortadan kaldırabilir(bu örnekte anlık tüketim değeri 100mbar dır(tabi borunun(basınç) çapı da etkendir.)).

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Kojenerasyon sistemi,doğru ihtiyaç olan gaz basınç değeri 100 mbar, 2 tane biogas jeneratörüjeneratöeleri devreye alınca sistemden çekilen gazı invertör ayarlıyor, sistemde jeneratörleri devreye almadan istediğim basınç değerini alıyorum 100mbarı fakat jeneratörlerden herhangi birini devreye alınca 100mbar gaz salınım yapıyor baya sıkıntı bu ilginiz için tşkrlr

Kojenerasyon sistemi,doğru ihtiyaç olan gaz basınç değeri 100 mbar, 2 tane biogas jeneratörüjeneratöeleri devreye alınca sistemden çekilen gazı invertör ayarlıyor, sistemde jeneratörleri devreye almadan istediğim basınç değerini alıyorum 100mbarı fakat jeneratörlerden herhangi birini devreye alınca 100mbar gaz salınım yapıyor baya sıkıntı bu ilginiz için tşkrlr

Pompayı analog sürmüş olabilirler ! Rampa değerini arttırırsan (ivmelenme) salınımın darbeleri yumuşar. Bu işlemi yaparken yanma için gerekli minimum gazın gittiğine emin ol ! Şayet sistemin sorunsuz çalıştığı dönemler varsa direkt olarak basıncı ölçen transmitteri kontrol et. Ölçü aletinizle (osilaskop tavsiye edilir) transmitter çıkışını kontrol edin. Darbeyi oluşturan yanlış basınç değeri mi yoksa yanlış hesaplama mı olduğunu tespit edin.

Sorun kompresörde çıktı üstad yüke binince sürtme yapıyormuş invertörle dünya kadar uğraştım ama:) çok teşekkürler ilgin için

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,913
Son üye
Sadullahfahri

Yeni konular

Geri