Vestel Zeta 72 ekran Renk Problemi

forewer.68

Üye
selam arkadaşlar Vestel Zeta 72 ekran Renkleri kırmızı ve siyah çok fazla beyazlaşmada var ptc değiştim sorun çözülmedi sebebi ne olabilir bilgisi olan yardım lütfen şimdiden teşekürler

hocam tv tuplu ıse tup soketındekı tda entegesını kontrol et derım.

trafodan yapmaz sorununu tam yazarsan yardımcı olayım ptc den zaten hiç yapmaz neden değiştirdiniz bilemiyorum ptc de sadece renk dağınıklığı arızası yapar

72 ekran zeta flat tv ekranında aşağıdaki gibi bir görüntü var. PTC değil değiştirip denedim. sanırım görüntü entegresi yada başka bir parça bozuldu. tüp soketindeki tda6108 entegresinden yaparmı ? ekranın ortası kırmızı dört kenarında yeşil renk hakim. Yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşım benim televizyonda aynı marka ve aynı arızayı verdi.servis çağırdım ve bir mıknatıs ekranda gezdirip renkleri yok ettiler.sorun çözülde.

hocam ekranın hali nedir öyle ilk defa böyle bir arıza gördüm tv ler pek ilgi alanımda degil ama 2 tane hurda tv üzerinde mıknatısla oynama yaparak renk problemini çözmüştüm benimkiler böyle degildi tabi

Ekranda kanama varrrr :)

Tv düzeldi. değiştirdiğim ptc de bozukmuş. :( şans

72 ekran zeta flat tv ekranında aşağıdaki gibi bir görüntü var. PTC değil değiştirip denedim. sanırım görüntü entegresi yada başka bir parça bozuldu. tüp soketindeki tda6108 entegresinden yaparmı ? ekranın ortası kırmızı dört kenarında yeşil renk hakim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri