VC 9808L ölçü aleti tavsiyeniz.

veysel28

Profesyonel Üye
Selamun Aleyküm.
Arkadaşlar buradaki adreste vc 9808l ölçü aleti en ucuz burada buldum. Bi hile hurda var mıdır?
Birde bunu kullananlar varmı aranızda.Ne dersiniz alayım mı?
Not:Site ile alakam yoktur reklam falan değil yani.
https://www.sonteklif.com/vc-9808l-...leti-3466542?gclid=CJz29ZDnqsMCFcPMtAodkzYAhg

Devamlı carttuk curttuk sağa sola çevirip hava atacaksan o model olabilir ama hangi devirdeyiz ?
Al otomatik skala bir oyuncak keyfine bak , aklın alette değil ölçtüğün şeyde olsun.

MY68 öneririm , hem hızlı hem ibrelileri taklit eden bar göstergelidir.
Pili de uzun gider , 30 dolar ( n11 69TL )civarı..

Ben aciip elektronikçiyim dersen true RMS bir oyuncak alabilirsin.
Bu durumda en ucuz önerim UT139C ...

Devamlı carttuk curttuk sağa sola çevirip hava atacaksan o model olabilir ama hangi devirdeyiz ?
Kazım hocam bi alemsin valla.
Hocam aslında bu ölçü aletini almamdaki sebep indüktans ve kapasitans içindi.MY68 baktım indüktans göremedim.UTC139 unda rms olması bu fiyata güzel ama onada baktım indüktans yok.

Onları da ya kendin yap ya da sadece LCR ölçen al.
LCR meter ler daha geniş ölçüm aralığına sahiptir.
Mesela 0.1 R gibi ...
Vaktin varsa eBay ve ya aliexpress gibi yerlere bak , çok hesaplı oluyor.

Hocam ben yabancı sitelere biraz yabancıyım.Senin alışverişin varsa oralarda ücreti hesabına geçeyim bana satın al.Olur mu?

Bak dolaş marka model seç gerisi kolay .
Bu işlerde almışken hepsini ölçen alayım her işe kullanırım diye düşünmek yanlıştır.
Hedef belirleyip ona en uygunu almak lazım.
Ayrıca her işi yapan tek alet mantığı sadece ve sadece bir konuda geçerlidir ve o tek alet ölçü aleti değil !

Merhaba.Bu cihazı almaktaki asıl hedefiniz tam olarak nedir,sn.Veysel28,bunu çok net da aslında hiç belirtmemişsiniz.Sn.Kazım Hoca'ya bu seçim konusunda katılıyorum,tek bir hedefi seçebilir ve yalnızca da o hedefte işe yarayacak bir LCR metre seçebilirsiniz,adam gibi olanı da vardır,ama parası fazla gelse bile eğer elektronik devrelerde bobinler saracak,hassas kondansatörler ölçecek veya elektrolitik kond. lerde de ESR 'lerle uğraşacaksanız daha profesyonel bir cihazı sizin yerinizde olsam fiyatını,eğer çok profesyonel olarak da imal edilip piyasaya sürülmüşse ve piyasa sürümü de iyi ise,popüler ise,(Sn.Kazım Hocam bu konuda LCR metre markaları tavsiye etmiş,örneğin bana da lazım,benim de mutlaka satın almam lazım,desülfizatör (Dr Korhan'ın sitesindeki) yapacağım da,yapamıyorum sırf bu yüzden de,sürekli de erteledim şimdiye kadar,bir de osiloskop lazım bana.) tabiki mutlaka kişisel bir bütçe meselesi bu satın alma durumu da hiç şüphesiz,ileriye dönük profesyonel amaçlı ve elektronikte detaylı olarak pcb'lerle uğraşanlar için oldukça da pofesyonel tarzda ve piyasada daha yaygın markalı olanlarını satın almanızı tavsiye edebilim.Ben de kaliteli ama pahalı da olsa onları satın almayı düşünüyorum.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,151
Son üye
YunusTuncel

Yeni konular

Geri