vaviyen anahtar bağlantısı

umutdur12

Üye
Meraba arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum bi çok sorum var ama sizin için çok basit sorular bana göre bi hayli zor.
Yatak odamda 2 yerden açılıp kapanan lamba yakma anahtarı var hani bildigimiz duvarda açıp kapamaya yarayan şey ismini bilemediğimden öyle yazdım. haliyle birisi kapının yaninda oteki anahtar yatgımla alakası olmayan biyerde.
demin içini açtim elimde ayakla basılarak açma kapama yapan bi alet vardi bu buyuk abajurlerinkinden kabloyla yatagımın yanına aliyim dedim duvardaki anahtarı söktüm içini açtim 3 tane kablo bağlıydı bendeki kablo ise ikiliydi bi kaç kombinasyon yaptim ama başaramadim. lambayı duvardan açtığımda bağladığım şeyden kapatamiyordum. ama duvardan açmayıp bağladığım şeyden açıp kapayınca çalişiyordu benim ihtiyacim olan odaya girerken ışıgı duvardan açmak yatagın ordayken yerdeki sviçten kapamak yada açmak. bunu nasıl yapabilirim? teşekkürler biraz uzun oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Meraba arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum bi çok sorum var ama sizin için çok basit sorular bana göre bi hayli zor.
Yatak odamda 2 yerden açılıp kapanan lamba yakma anahtarı var hani bildigimiz duvarda açıp kapamaya yarayan şey ismini bilemediğimden öyle yazdım. haliyle birisi kapının yaninda oteki anahtar yatgımla alakası olmayan biyerde.
demin içini açtim elimde ayakla basılarak açma kapama yapan bi alet vardi bu buyuk abajurlerinkinden kabloyla yatagımın yanına aliyim dedim duvardaki anahtarı söktüm içini açtim 3 tane kablo bağlıydı bendeki kablo ise ikiliydi bi kaç kombinasyon yaptim ama başaramadim. lambayı duvardan açtığımda bağladığım şeyden kapatamiyordum. ama duvardan açmayıp bağladığım şeyden açıp kapayınca çalişiyordu benim ihtiyacim olan odaya girerken ışıgı duvardan açmak yatagın ordayken yerdeki sviçten kapamak yada açmak. bunu nasıl yapabilirim? teşekkürler biraz uzun oldu
slm arkadasım dedigin anahtar vaviyen arkasında 3 tane üc olan ben sana devre sekli verindim ama ben de yeniyim nasıl devre seklini buraya koyacamı bilmiyorum e posta adresini aban bildirirsen maille yollarım nasıl baglayacanı

veavıen anahtar sizinki,elindeki mevcut malzemeyle olmaz.nemliyer tipi veavıen(vavyen)anahtar,yetri kadar 3x1,5 ttr kablo temin et,girişteki değilde ,diğer anahtarı iptal et.bunları bağla

1. vaviyen deki 1. ucu diger vaviyenin 1. uzuca baglayacaksın 3. ucu diger vaviyenin 3. ucuna baglayacaksın 1. vaviyende ki 2. ucu (ortadaki) faz vereceksin diger vaviyendeki 2. ucu(ortadaki) yakmak istedigin lambaya vereceksin lanbanın diger ucunuda nötür verceksin hepsi bu kadar yanlız anladıgım kadarıyla sen de 1 tane vaviyen anahtar var birtane daha alman gerekiyor.

Görüntüden rahatsız olmayacaksan 3*1,5 ttr kablo ile istediğin yere aynı şekilde götürebilirsin. 3 ayrı kabloyuda söktüğün gibi bağla.

yatmadan önce ışığı söndürmeyi unutma!

Diğer anahtarı da sök.Arkasındaki kablo bağlantılarına bak , yeni bağlayacağın ayak anahtarını da ona göre bağla.

google vaviyen anahtar yaz aradığın herşeyi bulacaksın....

Herkeze teşekkür ederim. hemmuhhemtek ayrıca teşekkürler üşenmemiş resimde eklemiş. Bu vavyen anahtarın seyyar olanı vardır inşallah koçtaş yolları gözüktü bana :)

Herkeze teşekkür ederim. hemmuhhemtek ayrıca teşekkürler üşenmemiş resimde eklemiş. Bu vavyen anahtarın seyyar olanı vardır inşallah koçtaş yolları gözüktü bana :)

teknik elemanların anlatım dili çizimlerdir/şemalardır. umarım işine yarar.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri