Vavien bağlantı

yaren1981

Üye
merhabalar, evimin bahçesinde var olan aydınlatmaya vavien anahtar bağlamak istiyorum...
kafama takılan konu bahçedeki aydınlatma sadece tek anahtar ile kontrol ediliyor. yani eve girişlerde bahçede karanlıkta yol bulmaya çalışıyorum buna sebep tek anahtara ek sadece bahçe girişine 1 vavien bağlantı ile bahçeden aydınlatmayı yakıp içeriden kapatabilir miyim? ya da bunun için 2 vavien anahtara'mı ihtiyacım var? içerideki bahçe aydınlatmasını yakan anahtar, grup şeklinde grup içinde tek vavienli anahtar seti satılıyormudur? bu konuda yardımcı olursanız sevinirim?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
impulse röleyi hiç duymamıştım biraz araştırdım tesisat ve 2 vavien yerine daha basit ve kolay bir yöntem olarak görünüyor... teşekkür ederim...
Biraz pahalıdır ama teorik olarak sonsuz buton bağlayabilirsiniz. İsterseniz aynı lambayı 10 ayrı yerden açıp kapatabilirsiniz. Butonlara çektiğiniz kabloda çok ince olsa bile olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri