uzmanlaşmak lazım

1541

Üye
ben arıza Bakım işleri yapan bir elektrikçiyim ama bizim piyasada zamanımızın dolduğunu düşünmeye başladım tabiri caiz ise ıvırzıvır işlerden başka iş gelmiyor artık bir konuda uzmanlaşmaklazım(vinçler asansörler gibi) işte bu noktada yardım istiyorum başka fikri olanvarmı dahada önemlisi kendimi geliştirmek için ne yapabilirim nerden yardım alabilirim cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

ilgini çeken işle ilgili bir yere gir ve hem işi öğren hemde araştırma geliştirme işine başla elinde internet gibi bir silah var iyi kullan 1 yılda geldiğin yeri bile sen bile hayal edemeyeceksin azimliysen tabi

sayın yunus doğru bir yol göstermiş buna ek olarak ;

bir noktaya gelmek istiyorsan önce gidiceğine inanacaksın sonra azmedeceksin
amaç muhaffakiyetse mücadele sonsuz olmalıdır.
kendini yatiştirmeye çalış bi dal seç mesleğine yakın olsun başını eğ sadece onunla ilgilen tüm ruhunu ona ver bilmediğin konularda yardım al kafana takılan ne olursa olsun sormaya hiç çekinme zira soru sormak tan utanırsan bu en hazin son olur kafanda hep soru işaretleriyle yaşarsın.
ama sen muhaffakiyet yolunda başını eğer ruhunu aklını fikrini mesleğine verirsen eğer sayın
yunus_ de dediği gibi bir gün kafanı kaldırdığında tahmin bile edemeyeceğin bir noktaya gelirsin.
<<<<<saygılarımla>>>>>

kesinlikle iki arkadaşa da katılıyorum
ben meslek lisesi elektrik mezunu birisiyim.mezun olalı yaklaşık 6 sene oluyor ve inan bana elektrikten nefret ediyordum.fakat 1 sene önce kendi işimi kapatmak zorunda kaldım ve bir fabrikaya ELEKTRİK BAKIMCI olarak girdim!!!
inan bana girdiğimde HİÇ AMA HİÇ BİRŞEY BİLMİYORDUM.şöyle diyeyim durumumu faz ve nötrü ayıramazdım.
ama bir sene azmettim,çalıştım araştırdım(internet),
şu anda s7 200 programlıyorum hemde çalışan hatlar üzerinde yenilikler yapabilecek şekilde.
ve geldiğim noktaya kendim bile şaşıyorum
ama herşeyin başı o işi SEVEBİLMEK ve MERAK ETMEK
bu ikisi bir arada olursa emin ol sen zaten o işin aranılanı oluyorsun istesende istemesende

Ne kadar fazla bildigin degil bildigini kullanacak alan bulmak önemli...Bunada ŞANS diyoruz:))
Meslegin ne olursa olsun şansın olmalı.Sanada bol şanslar.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri