Uzaktan Kumanda Devresi

Arkadaşlar basit bi uzaktan kumanda devresi arıyorum kullandığınız yada önereceğiniz bi devre varmı...

Arkadaşım Devre Derken Neyi Kastediyorsun .
Bir butonu bir kontaktöre bağlayarakta bir devre elde etmiş olursun.

normalde kapalı kontağı olan stop butonlarını birbirine seri ,NA kontağı olan start butonlarını da birbirine paralel bağlarsın ve mühürleme için start botonlarına paralel, kontaktörün NA kontağını bağlarsan basit bir uzaktan kumanda devresi yapmış olursun-hoşçakal

Son düzenleme:
pekala beyler örneğin bu basit kumanda devresini yaptı yani kontaktöre bir start-stop bağladı peki bu sistemi kablosuz uzaktan kumanda ile yönetebilirmi? yani fr alıcı verici olayını kullanabilirmi ? kullanabilirse nasıl yapmalı?

ben duymadım görmedim ama olabilir diye düşünüyorum bilen arkadaşlarımız varmı acaba

arkadaşlar bilen varsa paylaşırsa memnun oluruz ....

arkdaşım bu aradığın türde çok sey satılmaktatır.sana tavsiye edeceğim bir ürün var 8 li fiş gurubu üzerine entegre edilmiş bir sistem internetten her bir fişi kontorol edebiliyorsun.zamanlaya biliyorsun. sıcaklık ve nem i ölçebiliyorsun. camerada bağlaya biliyorsun çok entegre bir sistem ama daha basit birsey ararsan google a rf kontrol yaz satın alabileceğin bir sürü firma çıkıyor. diğer sistem için bana dönüş yapabilirsin istersen

kendım yapıcam dıyosan kumanda uyduramıyacaksın kendı yapacagın sey ne kadar ıı olabılır kı? bır araba kumandası kadar olamaz bence hazır satılan 35 lıraya normal araba kumandası gıbı uzerınde butonlarının uzerınde 1 2 3 4 yazan sıstemler var.. ıster normal start stop ıstersen bas calıssın bırak dursun gıbı ozellıklerını devre uzerındekı jamperlarla ayarlayabılıyosun yada daha ucuza arkadasımda bulurum dıyosan araba merkezı kılıt sıstemını kullan :):)

kendım yapıcam dıyosan kumanda uyduramıyacaksın kendı yapacagın sey ne kadar ıı olabılır kı? bır araba kumandası kadar olamaz bence hazır satılan 35 lıraya normal araba kumandası gıbı uzerınde butonlarının uzerınde 1 2 3 4 yazan sıstemler var.. ıster normal start stop ıstersen bas calıssın bırak dursun gıbı ozellıklerını devre uzerındekı jamperlarla ayarlayabılıyosun yada daha ucuza arkadasımda bulurum dıyosan araba merkezı kılıt sıstemını kullan :):)
Hocam bu bahsettiğin 35tl'lik cihazları nette bulabileceğim adresler var mı? benimde böyle bir projem varda.. Dalgıç motorum var bahçeyi sulamak için kullanıyorum. bu motor bir panoya bağlı. panoyu biraz inceledim içinde siemans kontaktör var. bu bahsettiğin kumandayı bu amaçla kullanabilirmiyim?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri