uzaktan kumanda aç/kapa yardım

Bu işi yaparken diğer ayrıntıları da atlamayın sakın. Örneğin kapının tam olarak açıldığını ve kapandığını algılamak için switchler kullanmanız gerekebilir. Olaki kapı açılırken kontak yapışık kaldı ve kapı açılmaya devam ediyor...Bu durumda kapı switche temas eder etmez durabilmeli aksi halde kaza yaşanabilir. Bu bağlantıların hepsini yapabileceğinizi düşünmüyorsanız uzman birinden destek almanız uygun olur.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bu işi yaparken diğer ayrıntıları da atlamayın sakın. Örneğin kapının tam olarak açıldığını ve kapandığını algılamak için switchler kullanmanız gerekebilir. Olaki kapı açılırken kontak yapışık kaldı ve kapı açılmaya devam ediyor...Bu durumda kapı switche temas eder etmez durabilmeli aksi halde kaza yaşanabilir. Bu bağlantıların hepsini yapabileceğinizi düşünmüyorsanız uzman birinden destek almanız uygun olur.

tabiki switch i düşündüm zaten tek sorunum bu kumanda işi :)
uzman birine gidersem çok para gider :p
zaten ben anlarım çoğu şeye elim yatkındır
bi işten anlamasam zaten girişmem ben 23 yaşındayım kaynakta biliyorum elektrikten de anlarım elektroniktende pc den yani bi çok şey gelir elimden
ilk defa yaptığın bir işte tabiki aksilik olur ama insan kendini öyle öyle geliştirir
mesela bana ilk bilgisayar 10 yaşında alındı 12 yaşında meraktan kasayı söktüm işlencinin tırnaklarını yamulttum :) bu 250 liraya maal oldu ozaman ama kendimi öyle öyle geliştirdim sorunsuz format atmayı 15 yaşında öğrendim şuan pc ile ilgili çok şey biliyorum 15 yaşından beri tamirciye götürmedim bilgisayarı ve 4 ay önce kendime yeni pc topladım yani insanın içinde olması lazım önce ben bunu yaparım demesi lazım zaten gerisi gelir 2 hafta önce çin malı benzinli ağaç motorunun segmanı kırıldı onu değiştirdim aklınıza gelebilecek çoğu şeyi yaparım yani
konu nereden nereye geldi :)
bu arada kapıyıda biz yapıyoruz eğer isterseniz bitince resmini eklerim

KK benim için bitti. Arkadaşım konunun seninle ilgisi yok kusura bakma. İçeriğinin düzenlenmesine müsaade edilen tüm mesajlarımı siliyorum. Yardım edende suç!

Son düzenleme:
KK benim için bitti. Arkadaşım konunun seninle ilgisi yok kusura bakma. İçeriğinin düzenlenmesine müsaade edilen tüm mesajlarımı siliyorum. Yardım edende suç!

Son düzenleme:
Sn @elkgazi ileri giderken geriye basıldığında oluşacak kısadevreyi önlemek için ileri rölenin kapalı kontağnı geri rölenin bobin beslemesine seri aynı şekilde geri rölenin kapalı kontağını ileri rölenin bobin beslemesine seri girmek yeterli olacaktır bunun için fazladan 2 adet röle kullanmaya gerek yok. Bu durumda rölelerimizin 3 enversör kontaklı olması kafi.
Motor beslemesine cam sigorta ile koruma yapmayı da unutmayın.

Son düzenleme:

Son düzenleme:
Direk devreye odaklanan başka bir arkadaşla başka bir konuda şuanda cebelleşiyorum :D. Ama henüz anlatamadım durumu:)
:p
o değilde anlamadığım konu bu cihazın kendi rölesi varken neden ayrıyetten röle koyuyoruz ?
tek anlamadığım olay o

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri