Usb PIC Programlayıcı (Pıckıt2)+ Proteus Dosyaları + Fotolar

Arkadaşlar, iş yoğunluğu ve vakitten dolayı siteyi fazla takip edemez oldum. O yüzden sorularınızı cevapsız bıraktığım için özür dilerim.

Serhat hocam, iki kartta da bulunan butonlar paralel. Yani kartları üst üste monte etmek istemeyenler taban kartındaki butonu kullanabilirler.

casperprogram kardeşim, tyildizak hocamın bahsettiği gibi;

tyildizak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İlk mesajdaki proteus dosyaları linki yerine, 22 no'lu mesajdaki "pickit2 revize" linkinden gerekli çizimlere ulaşabilirsiniz.

Paylaşım yapalı uzun zaman oldu. Neleri eklediğimi hatırlamıyorum. Ancak klasörün içerisinde herkesin kullanabileceği kadar bilgi mevcut. Yani şema, baskıdevre var. Ayrıca hexte olması lazım. Eğer yoksa pickit2 setup çalıştırıldığında c\program files\microchip içerisinde bir yerlerde kendiliğinden oluşuyordu.

okulda öğrencilerede yaptırmayı düşünüyoruz ancak kararsız kaldık GTP-usb mi yoksa pickit 2 mi yaptıralım. Sizin önerileriniz nedir.
Birde İCSP nedir ne işe yarar. USB bootloader nedir. Kabaca bi bilgi verirmisiniz bi örnekle. Çok teknik bilgim yok ama araştırıyorum.
Saygılar...

Delap marka pıckıt 2 den farkı avantaj veya dez avantajları neler?

usb + dc beslememi gerekiyor?

Selam arkadaşlar bu devreyi yapmak istiyorum bu işlerde amatörüm. Sormak istediğim birkaç soru var mesela şemada C4 100nf kondansatör var fakat voltajı yazmıyor bunun kaç volt olduğu farkeder mi? yoksa besleme voltajı 5v olduğu için 5 voltluk kondansatör mü takmalıyız? kusura bakmayın sizler için çok basit sorular olabilir ama dediğim gibi amatör olduğum için benim kafamı karıştırıyor.

Selam arkadaşlar bu devreyi yapmak istiyorum bu işlerde amatörüm. Sormak istediğim birkaç soru var mesela şemada C4 100nf kondansatör var fakat voltajı yazmıyor bunun kaç volt olduğu farkeder mi? yoksa besleme voltajı 5v olduğu için 5 voltluk kondansatör mü takmalıyız? kusura bakmayın sizler için çok basit sorular olabilir ama dediğim gibi amatör olduğum için benim kafamı karıştırıyor.

İlk mesajdaki resimlerde de göreceğiniz gibi 100 n için 63 v polyester kullanılmış, en kolay temin edebileceğiniz tipi de budur, alıp kullanabilirsiniz.

Cevap için teşekkür ederim. Peki, diğer kondansatörleri kaç volt kullanmam gerekir? devre şemasında voltajları göremedim.

10-100 nf'lar dediğim gibi 63 v, 10 ve 47 uf elektrolitikler ise 25 v ve üzeri olabilir.

Bu programlayıcıyı ben de yaptım fakat çalışmadı. ICSP'nin VDD'sini ölçtüm 0.815v gibi bir değer gösterdi. Burada 5v görmem gerekmiyor muydu?
Ayrıca Pickit2 programını çalıştırdığımda da "PICKIT2 voltage level error. Check target & retry operation." diyor. Program üzerinde VDD target kısmında yazan voltaj da 2.5v Zife PIC yerleştirdiğimde zaten görmüyor bile. Nerede yanlış yapıyo olabilirim? Bir komponenti yanlış mı bağladım acaba?

diyot 1N4148e hiç benzemiyor? :confused: Bendeki diyot turuncu. PCB layoutta da 1N4148 yazıyor. Sanki o devreye 1N4001 takılmış gibi :confused:

Bir de yapan arkadaşlara bir sorum olacak, programlayıcı USB'ye takılı iken, PIC18F2250'nin 3. bacağında kaç volt okuyorsunuz? Ben 0.9v okuyorum :S

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri