Usb PIC Programlayıcı (Pıckıt2)+ Proteus Dosyaları + Fotolar

Merhaba,
Liselerin düzenlediği elektronik kurslarından birine gidiyorum. Usb PIC Programlayıcı (Pıckıt2) hakkında bilgi toplamak için bir süredir uğraşıyorum. Bulabildiklerimin hepsi, ya eksik ya sorunlu.
Verdiğiniz linklerin süresi dolmuş, rica etsem, elinizde çalışan, zif soketli, ups den bağlanan düzgün, hex, şema, proteus dosyaları, malzeme listesi olan bir PIC KIT 2 programlayıcı linki verebilirmisiniz.
Teşekkürler

Merhaba,
devreyi yaptım çalıştırdım tabiri caizse cayır cayırda pic progamlamaktayım yalnız 12f675 i zif soketin neresine takacağımı bulamadım 8 bacaklı bir pic bu yardımcı olabilecek kimse var mı?

Merhaba,
devreyi yaptım çalıştırdım tabiri caizse cayır cayırda pic progamlamaktayım yalnız 12f675 i zif soketin neresine takacağımı bulamadım 8 bacaklı bir pic bu yardımcı olabilecek kimse var mı?

12f675 1. pini, zif soketin 13. pinine gelecek.

şu anda 12f675in 1. pini, zif soketin 13. pinine gelmiş durumda atlama kablosu 28-40 olanda genede pickit2 onu tanıyamadı başka bir seçenek ayar var mı acaba ne bileyim voltaj ayarı yada osccal gibi bir şey diğer picleri taktığım gibi tanımıştı aslında :(

yok mu hiç 12f675 programlamış olan daha önce?

Güzel bir devre.Bana pic programlama devresi lazımdı.Bu devre çalışıyor mu?Paylaşım için teşekkürler

Arkadaşlar bende pıckıt2 soketlı versıyonunu yaptım inttternete çok aradım ama fabrriisio arkadaşın yaptığının tek soketlisni bulamadım .hep eksik opamp ve eprom yok.Benim yaptığım devrede sadece 5v luk picler programlanıyor ama ıcsp çıkışından beslemeyi (3.3v) haricen verince diğer 3v luk picleride programlıyor denemedim ama indirdiğim yerde yazıyordu . pcb yi saymasak toplamda bana maliyeti 17 tl civarı geldi gerçekten yapmaya değer çok zevkli bir uğraş hele çalıştığını görünce mutlu oluyor insan

erkanh usb programlayıcı dimi yaptğın? elinde varsa devre şemasını isis dosyasını falan paylaşabilirmisin. bide programlama için kullandığın picin modeli nedir?

erkanh usb programlayıcı dimi yaptğın? elinde varsa devre şemasını isis dosyasını falan paylaşabilirmisin. bide programlama için kullandığın picin modeli nedir?
evet usb programlayıcı adı pckit2 aşağıda verdiiğiim linktte çiziimleri ve baskı şeması varr pdf formattında isis ve ares dosyası yok eagle proogramı iile çizilmiş dosyaları var içiiinde ayrıca pdf foormatında yeleşm yerleride var malzeme listesini bakmak iiçin eagle 6 yı iindirmeniz gerek ama ben resim olarrak malzeme listesini ve yerleşim planını resim oolarrak ekledim siiz sadece baskı devresiiini zipli doosyanın içinde pdf formatlı dosyayı çıkaacaksınız pcb ye basacaksınız bu arada programcının içindeki pic 18f2550 dir

Forum istatistikleri

Konular
128,302
Kullanıcılar
450,141
Son üye
Rmzn44

Yeni konular

Geri