u.p.s nin ev tesisatına bağlanması

sn: mustafa 20 yapmak istediğiniz sistemi ben kendim yaptım şu an kullanıyorum faydası olacağını düşündüğüm için tecrubelerimi sizinle paylaşmak istedim
öncelikle ben evin elektrik tesisatını yaparken evin bütün aydınlatma tesisatını bağımsız yaptım yani hiç lamba arkası priz yok
daha sonra tüm aydınlatma tesisatını tek sigortada topladım ve bu sigortanın girişine çif kutuplu py pass şartel bağladım ups kullanacaksan muhakkak kulanacağın sartel çift kutuplu olsun(ups den çıkan nötrle Şebeke nötrü arasında geçiş için) neden şarteli sigortadan önce koydun derseniz herhangi bi kısadevre de bağladığımız cihazı panodaki sigorta korusun diye işede yarıyor. gelelim harici kaynağa ben şu an ufaktip bir ups i converter olarak kullanıyorum evdeki bütün ampuller 18w ekonomik olduğu için bütün lambalar yansada 200w yük biniyo ups ye ups i sadece converter olarak kullanacaksan istediğin büyüklükte akü taka bilirsin sıkıntı olmaz ama elektrik geldiğinde ups aküyü otomatik şarj etsin istiyorsan ups nin şarj kapasitesini aşmaman lazım aksi taktirde ups duman atar aküüden de hayır görmezsinv e kullanacağın ups akü koruma özellikli ise vay haline çünkü bendeki öyle belli bi güçten az güç çekilince cihaz stand by bi cihaz takılı diye farz edip kendini kapatıyo yani aküyü boşalmaktan koruyo fırsatım olunca kendime bi inverter bide güzel şarj aleti yapacam inş . ayrıca lambaları tek noktaya toplarsan daha sonra solar panel sistemide kullana bilirsin yani prizlere sebekeden elektrik giderken aydınlatmayı aküler üzerinden yapa bilirsin umarım fikir verebilmişimdir
sistemi kullanan biri olarak yardımcı olmak isterim kolay gelsin

Arkadaşım merhaba

elimde 260 amper agm bosch akü mevcut ve bunu evimin tesisaına bağlatmak istiyorum ayreten akü şarz cihazım var ve inverterimde 700 vat şimdi sorum şu bu konuda hiç bir bilgim yok buradaki elektirikçileride bu iş aşar bana yardımcı olurmsunuz amacım 2 tane pirizi ve tüm lambaları bu aküye bağlamak elektirik gidince ve geldiğinde sorun yaşamadan kullanmak lütfen yardımcı olun....

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,281
Kullanıcılar
450,111
Son üye
mrfrkcc

Yeni konular

Geri