tv için ses sistemi

veli33

Üye
Merhabalar;

elimde 1 adet anfi var ve ben plazma tv için ses sistemi yapmak istiyorum merak ettiğim konu 1500Watt anfi yi tv nin kaldırmaması gibi bir şey söz konusu olabilirmi?

Merhabalar;

elimde 1 adet anfi var ve ben plazma tv için ses sistemi yapmak istiyorum merak ettiğim konu 1500Watt anfi yi tv nin kaldırmaması gibi bir şey söz konusu olabilirmi?

Hayır,bu söz konusu olamaz,amfinizin plazma çıkışındaki uygun ses jakı yerlerinin (Stereo veya 5+1) amfide tam karşılığı varsa hiç sorun olmaz.Stereoda kırmızı ve beyaz renkli audio sesi ,yani L-R, sol ve sağdaki stereo ses sinyalini gösterir.Bu ses sinyali ayrıca hafif (Preamfili çıkışlı olarak) kuvvetlendirilmiştir.Amfide bu zayıf sinyal,üzerindeki potansiyometre ve ton kontrolü ile de,kontrollü olarak daha çok kuvvetlendirilebilir.Amfideki 5+1'li audio ses girişini,plazmadaki ayni renkli audio(Ses)çıkışlarıyla,her iki ucu da erkek tipte olan jaklarla tam olarak renk kodları birebir eşleşecek şekilde bağlamalısınız(Mavi-mavi,yeşil-yeşil,beyaz-beyaz,kırmızı-kırmızı gibi.)Sarı renk kodlu olan video sinyali,harici olarak plazma video girişi içindir,bu renk kullanılmayacaktır.5+1 ses sinyalinin tüm 6 adet kolonuna karşılık gelen baş harfleri,bir kısaltma şeklinde de,genellikle yeni çıkan tüm cihazlarda yer almaktadır.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

aracımın markası opel vectra b kasa ana ünitem PİONEER DEH-8350SD aracmın ön kolonlarına KICKER DS 650.2 16.5CM component, arkalarada PIONEER TS-G1343R 140 WATT 2 YOLLU OTO HOPARLÖR ve sub olarak PIONEER TS-W309S4 1400 WAT SUBWOFER ( Yada 1000 liğini ) almayı düşünüyorum. Dışarıya düğün salonu gibi yayın yapmak değil amacım araç içinde beni tatmin edicek kadar kaliteli bir ses ve yumuşak basdan hoslanıyorum insanın içini kıpırdatcak şekilde bu kolonlar işimi görürmü ? ve anfi olarak JAMESON USA 6004 1500 WATT, EDİSON ED-604.4 2000 WATT 4 KANAL hangisini tavsiye edersiniz component ve subu ikisini birden kaldırırmı bu anfiler ?

çok soru sordum sanırım ama hiç bilgim yok sistem konusunda şimdiden yardımlarınız için tşkler.

Hayır,bu söz konusu olamaz,amfinizin plazma çıkışındaki uygun ses jakı yerlerinin (Stereo veya 5+1) amfide tam karşılığı varsa hiç sorun olmaz.Stereoda kırmızı ve beyaz renkli audio sesi ,yani L-R, sol ve sağdaki stereo ses sinyalini gösterir.Bu ses sinyali ayrıca hafif (Preamfili çıkışlı olarak) kuvvetlendirilmiştir.Amfide bu zayıf sinyal,üzerindeki potansiyometre ve ton kontrolü ile de,kontrollü olarak daha çok kuvvetlendirilebilir.Amfideki 5+1'li audio ses girişini,plazmadaki ayni renkli audio(Ses)çıkışlarıyla,her iki ucu da erkek tipte olan jaklarla tam olarak renk kodları birebir eşleşecek şekilde bağlamalısınız(Mavi-mavi,yeşil-yeşil,beyaz-beyaz,kırmızı-kırmızı gibi.)Sarı renk kodlu olan video sinyali,harici olarak plazma video girişi içindir,bu renk kullanılmayacaktır.5+1 ses sinyalinin tüm 6 adet kolonuna karşılık gelen baş harfleri,bir kısaltma şeklinde de,genellikle yeni çıkan tüm cihazlarda yer almaktadır.Kolay gelsin.

cvp için tşk ederim plazmadaki ses çıkışı ses kalitesini etkilemez şeklinde anladım doğrumudur?

Evet,ses kalitesini hiç etkilemez merak etmeyin,yeterki benim sözünü ettiğim ses çıkışları,dvd playerdaki gibi verici konumda olsun.Eğer o konumda değil,alıcıysa(dvd'nin 5+1',i plazmaya sadece ses girişi olacak şeklinde bir dizaynla yapılıysa) o zaman 2 adet plazma hoparlörüne,isteğe bağlı bağlanan,harici 2 ses hoparlörü veya strereo kulaklık çıkışı da olması lazım.Buradan mono 2 jakla,veya tek stereo dişi jakından,erkek tek stereo jak fişiyle,stereo sesi kabloyla alıp,amfinizin stereo ses girişinden,yine ayrı ayrı mono veya stereo tek dişi girişten,tek erkek stereo jakıyla girerek,sesi sağ ve sol plazma tv'nin hoparlörlerinden duymaz,amfinin sağ ve sol kolonlarından duyarsınız.Bu da alternatif diğer çözüm olmuş olur.Plazmanın vereceği ses kalitesi de bundan hiç etkilenmez,kendi hoparlörlerini sürüyor gibi rahat çalışır merak etmeyin.Yalnız amfinin sesini bu durumda da çok yavaş olarak açarsınız.Çünkü plazmanın ses katı devresinden kuvvetlendirilmiş bir sesi,direk amfi girişinden veriyorsunuz.Bu nedenle buradaki kuvvetlendirme de daha yüksek olur,sesin volümünü bu durumda azar azar artıracaksınız.Plazmanın teknik özellikleri için,bu bağlantıları yapmadan önce de,mutlaka türkçe yazılmış bir kullanma kılavuzunu (Instruction) baştan sona okuyun.Burada özel durumlar,amfiye bağlantı durumu,dvd bağlantısı,uydu alıcı bağlantısı,scart fonksiyonları ve sayısı,vb. tüm teknik bilgileri de kolayca erişirsiniz.Kolay gelsin.

Merhabalar;

MEHABALAR.
Benim nacizhane tavsiyem şu yönde olacaktır.plazma tv kullandığınıza göre mutlaka digital receiver kullandığınızı tahmin ediyorum.ben olsam,ki bende öyle yapıyorum,sesi direkt kaynağından alırım.tüm receiver'ların stereo ses çıkışı mevcut.en doğal sesi direkt kaynaktan alırsınız.tv üzerinden ses almanız,beraberinde tv üzerinde oluşan ses efekt' lerini ve ton'lamayı da getirecektir.zaten amplikatörünüzün üzerinde ton kontrol'ü mevcuttur.ayrıca recever, dvd player,blue ray oynatıcı gibi cihazları da ayrı ayrı amplikatöre girmenizi tavsiye ederim.kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,450
Kullanıcılar
450,392
Son üye
slayersdu

Yeni konular

Geri