tuz yerine toz(deterjan)

ibalte

Üye
Arçelik Leydi 3460 bulaşık makinesinin tuz bölümüne yanlışlıkla deterjan(bulaşık makinesi için) konulmuş ve temizlemek için tuz bölümünün içerisine hortum tutularak berrak su gelinceye kadar su verilmiş.Daha sonra makine çalıştırıldığında şalter atıyormuş.Bu neden olabilir ve ne yapmak lazım.Bilgilendirirseniz sevinirim saygılar...

baktım cevap yok ilgilenen yok ben de söktüm dağıttım makineyi.Tuz bölümünü çıkardım temizledim koydum kaloriferin üzerine kurusun.Ya olur ya kökten gider.Bakalım nolacak. Daha önce tahliye motoruna cam kaçmış pervanesini parçalamıştı.Onuda söküp fiberden pervane yapmış çalıştırmıştım.Sorunsuz çalışıyordu iki senedir.Bakalım bunda da bir sonuç alabilecekmiyim.

sigorta attırması biyerlerin ıslanması sonucu olmuştur. tuz kutusundan dolayı sigorta attıracağını zannetmiyorum. makina kuruyunca düzelebilir. yine atma devam ediyorsa Şebeke girişindeki parazit filtresini ya da rezistansı kontrol edin

hmm
tşkk bir bakayım

ana pompa motorunu kontrol et sıkışma veya deterjanın taşması sonucu kısa devre olabilir

ilginiz ve aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı çok teşekkürler ediyorum.Ben evde yokken hanım kısa yoldan halletmiş.Yeni bir makine alıp eskisini atölyeme taşıtmış. :) Ama değerli yorumlarınız ve bilgileriniz ışığında eski makineyi yeniden çalıştıracağım. Saygılarımla

hanimlar sorunlari kökten çözerler, sizde epey bir emek harcamısınız ellerinize saglık kolay gelsin..

en güzelini yapmış.. :)

aynı sorunu benim ablamda yapmıştı tuz kabının içine deterjanı doldurmuş oda suyu görünce tuz kabının içine taş gibi oturmuş bende tuz kabını söktüm içindeki deterjanı tornavida ile kazıyarak temizleyip yıkadım ve yerine monte ettim ve makine normal çalışmaya başladı bilgilerinize

ilginiz ve aydınlatıcı bilgilerinizden dolayı çok teşekkürler ediyorum.Ben evde yokken hanım kısa yoldan halletmiş.Yeni bir makine alıp eskisini atölyeme taşıtmış. :) Ama değerli yorumlarınız ve bilgileriniz ışığında eski makineyi yeniden çalıştıracağım. Saygılarımla

Bana kalırsa makina sabotaja uğramış ;) Sonuç olarak tuz da toz da aynı yere farklı zamanlarda dökülüyor. Kalan tuz/toz ancak bir yerlere su ile birikte taşınıp kısa devre yaptırdıysa sorun yaratır, ki oralar herdaim kuru kalması gereken yerlerdir.

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri