Triyak Kullanmak

cheem

Üye
Merhaba arkadaşlar...

triyak kullanmak istiyorum

24 VDC ile 110 VAC lik bir çıkış kontrol etmek istiyorum. buna uygun bir triyak var mı?

yada başka bir eleman kullanabilir miyim?

(benim için verdiği hız da önemli röle kullandığımda gecikme vermektedir.)

cevaplar için şimdiden teşekkürler.

ssr kullanmadım.. olabirlir belki..

prosesi biraz bahsedeyim sanırım. daha iyi olacak.

80 m/dk hızda akan bir kagıt var. bu kağıt koptugunda diğer bobinden devam etmesini istiyoruz... buna ben bir transistörlü sensör koydum reflektör algılamalı...

fakat benim plc 110 v ac girişlere saip... ben bu sinyali sağlarsam kağıt yapıştırma düzeneği aktif olacak...

bunun için daha önceden röleli sensör koydum gecikme oldu onda.. o yüzden bana tepkime süresi hızlı olması gereken bir sensör düzeneği lazım...

bende açıkçası transistörlü sensör aracılığı ile triyak sürüp 110 v ac sinyal almaya düşünüyorum. pratikte olur mu bilmem açıkçası. o yüzden araştırma halindeyim... önerebileceğiniz bir elektronik eleman mevcutsa çok memnun olabilirim

TVdW3QThNCV8Yj9lO4mUPo8lmTw8yQdFPuqitWZ44snFGE9XqC.png

ile dene istersen hızlı bir sensör ile triak tetikle.

optokuplör. bunun girişini istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. F-N arasına da istediğiniz cihazı bağlayarak kullanabilirsiniz. yalnız yanlış anlamadıysam sistem önce PLC yi devreye sokacak demişsiniz. plc nin başlangıç hızı bu iş için yeterli olur mu? yoksa plc'yi sürekli beklemede tutup kağıtın koptuğu bilgisini girdiğinize plc komutu yürütse daha iyi olmaz mı?

optokuplör. bunun girişini istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. F-N arasına da istediğiniz cihazı bağlayarak kullanabilirsiniz. yalnız yanlış anlamadıysam sistem önce PLC yi devreye sokacak demişsiniz. plc nin başlangıç hızı bu iş için yeterli olur mu? yoksa plc'yi sürekli beklemede tutup kağıtın koptuğu bilgisini girdiğinize plc komutu yürütse daha iyi olmaz mı?
sensör sinyal üretip plc ye verecek...
benim plc 110 v ac input olduğu iiçin sensörde transistörlü olanalr 24 v dc olduğu için burada problem yaşıyorum...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri