trifaze motoru 220 ile çalıştırma.. yardımı

kenzz_

Üye
arkadaşların ev garaj kapısını otomatik yaptım motor direk kramiyer dişli ile kapıyı çekiyor motor baglantısı 0.75 kw motor faz direk nötür direk kalan bir ucada kondansitörden faz verdim ilk kalkış esnasında yardımcı olması için 1 kondansitör daha bagladım bu sonradan bagladım yaklaşık 3 saniye devrede kalıyor motor kalkış esnasnda devreye giriyor yani kalkıştan sonra hemen çıkıyor bunu zaman rölesi ile sagladım motor üçgen baglantılı normalde motor çok az yardımladınmı kapıyı çok rahat hareket ettirebiliyor ama yardımlamadınmı motor kalkışı yapamıyor ama boşta iken hiç bir sorun yok yani kapı çekerken problem benim sorum sürekli devrede kalan kondan sitör: 9 mf 400 v kalkış esnasındada artı ilave olarak 5 mf devreye giriyor benim kondansitörleri bügültmemmi gerekiyor küçültmemmi..

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
üç fazlı motorun bir fazlı çalışmasında güç 1/3 olur. siz en iyisi 0.75 kw monofaze bir motor alın

monofoze motor fiyatları biraz pahalı bu şekilde yapmaya deniyecem ama yukarıdaki cetvelde 110mf kondansitör baglanması gerekli diyor ben 10 mf bagladım ama birde baglantısı yıldız şeklinde göstermiş

tek çaren sürücü almak .. yada gecici çözümlerle uğraşmak...

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri