Transformatör?

KuRSuN06

Üye
arkadaşlar az önce ablamın şarj aleti bozulmuşta açtım içini hani 220 voltu 3.7 dc ye çeviren transförmatör varya ona baktım o yanmış plaket üzerinde bi devre bende diyorumki lehim pompasıyla transformatörü alıyım yeni bitane takıyım bunu nerde bulabilirim ?? maksat yapmak olsun hoşuma gidiyor yoksa 5tl verip yeni şarj aleti alabilirim ama tamir etmek hoşuma gidiyor.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
çok güzel birşey kendi kendinize hoby olarak uğraşmanız. adaptorun içini açtınızmı.transformatörlümü yoksa kondansatörlümü önce onu öğrenin

aynı trafodan bulamayabilirsin şarj aleti büyük ihtimal çin malıdır

3.7 dc ye çeviren aynı trafodan bulamayabilirsin ama tutupta 5 dc çıkışlı trafoyuda bağlarsan çalışırmı çalışır fakat teli sarj ettiğinizde bataryaya zarar verir ama diyorsan bulurum lehimle halledebilirsin tabi devreyede bakmalısın plakette veya devre elemanlarında hasar olmamalı.

arkadaşlar az önce ablamın şarj aleti bozulmuşta açtım içini hani 220 voltu 3.7 dc ye çeviren transförmatör varya ona baktım o yanmış plaket üzerinde bi devre bende diyorumki lehim pompasıyla transformatörü alıyım yeni bitane takıyım bunu nerde bulabilirim ?? maksat yapmak olsun hoşuma gidiyor yoksa 5tl verip yeni şarj aleti alabilirim ama tamir etmek hoşuma gidiyor.
batarya voltajı 3.6 volttur.ortalama cep tele 6 vdc girer.ordaki şarz devresi 3.6 voltta şarz olur.sen elektronikçiden 2x3 volt 2w 3 w trafo alıp takabilirsin.yada trfoyu sarmayı deneyebilirsin.hobin artar derim.bağlantıyı yaparken + - ters bağlama ha.

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim sorunu halledemedim daha doğrusu trafo bulamadım her dükkan başka bi yere gönderiyo bende kalsın dedim trafo sarmaya kalkarsam bu seferde bobinajcılığa hobim artar ondan eksik kalıyım :D iyi forumlar arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri