TRAFO YERLEŞİM HAKKINDA

butcher

Üye
arkadaşlar bir sorum olacak elimde 2 adet 5000 kVA gücünde 31,5/6,3 kV , 2adet 3000 kVA 31,5/0,69 kV ve 1 adet 2500 kVA 31,5/0,4 kV gerilimlerinde trafolar bunların büyük bir odada arada duvar olmadan yerleşimlerinde birbirleri ve duvar-trafo arası mesafeleri min mesafeleri ne olmalı bilmem anlatabildim mi bu tarz oda yerleşimine yönelik biligi verebilecek ustalar arkadaşlar ... birde her bir trafo 4 duvar bir odada olursa duvara olan mesafeler min nekadar olmalı...aslında trafo ölçülerini bulup odaya yerleştirdim ama dediğim gibi kritik mesafeler var mı bunu öğrenmek istiyorum... malesef trafo çok alan az .

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
" Kuvvetli Akım Tesisler Yönetmeliği " ni,20. maddeden itibaren okumanızda yarar var.

Ekli dosyalar

• Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği.rar
    33 KB · Görüntüleme: 221
Sn. Fahri Yetiş'in yüklemi oldğu ekteki yönetmelikte de yazdığı üzere, 60 cm. kuralını mutlaka koruyun. Trafoların her açıdan kendilerine en yakın duvarlara ve tavanlara minimum mesafesi : 60 cm.
Bu arada, ekteki dosyada resimlerin eksik olduğunu farkettim. Arsivimde, yönetmeliğin resimli-renkli düzgün hali varmış...Ekte paylaşıyorum. Saygılar

Ekli dosyalar

• unite8.pdf
    1.9 MB · Görüntüleme: 338
Fahri Bey teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,482
Kullanıcılar
450,451
Son üye
halilke

Yeni konular