Trafo Kaybı

Merhaba; 3 farklı 400 kw Trafomuza bağlı çatı üstü ges kurulu. Mansuplaşma usulu alış ve satışımız var. 3 trafoya bağlı kullanım ve geslerden kaynaklı beslemeler farklı olsada fatura döneminde her 3 ünede aynı trafo kayıp bedeli uygulanmakta. farklı fatura dönemlerinde değerler değişmekte. Örneğin ocak döneminde Trafo kayıp bedeli her 3 trafo için gündüz tarifesinde 150 kw gelirken şubat döneminde her trafo için 200 kw gelmekte. Aboneliklere bakarsak biri tek terimli tarımsal sulama biri çift terimli tarımsal sulama diğeri ticarethane. konu ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olablir mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Trafo kaybı bilgileri.

Ekli dosyalar

• 20 DAĞITIM % 3,5 TRAFO.jpg
    20 DAĞITIM % 3,5 TRAFO.jpg
    255.4 KB · Görüntüleme: 12
  • EPDK TRAFO KAYIPLARI.jpg
    EPDK TRAFO KAYIPLARI.jpg
    138.4 KB · Görüntüleme: 12
  • EPDK YENİ TRAFO KAYIPLARI.png
    EPDK YENİ TRAFO KAYIPLARI.png
    48 KB · Görüntüleme: 11
Trafo kaybı bilgileri.
teşekkür ederim yalnız benim anlatmak istediğim şu=mansuplaşmışız ve trafo kayıp bedeli diye bir fatura geldi. sayaçtan endeks değerleri okunmuş,3458,861 kw ve buna istinaden 381,920 kw trafo kayıp bedeli demiş. ama fatura ettiği kısım 379,059 kw. diğerlerindede sürekli değişiyor. bunu merak ediyorum yani bu kullanımı oranı neye göre nasıl yapacağım
Ekran Alıntısı.PNG

Fatura makamından bilgi alma şansı
yokmu ?

maalesef net bir açıklamada bulunmuyorlar sürekli farklı birime aktarılıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri