trafo almak istiyorum önerileriniz

merhaba arkadaşlar.benim yükseltici trafoya ihtiyacım var.arkadaşın evinin elektriği ile sorunu vardı evine şebekeden 150 volt geliyor.bizde gidip elektrikçiden regülatör aldık.ama alınan bu regülatörden pek verim alamadık.regülatörden iyi anlayan arkadaşı çağırdım oda bize dedi ki bu regülatörün önüne bir trafo konması lazım.bu trafo, şebekeden gelen 150 v u 180 volt civarına çıkaracak regülatörde 220 v a ulaştıracak.alınacak bu trafonun gücü ne olmalı ve bu tür trafolar nerede satılır.regülatör 10 kva lık bir regülatördür.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Böyle sun'i çözümler uygun değildir ve boşa enerji sarfiyatıdır.Bağlı bulunduğunuz enerji
sağlayıcınızla görüşerek,Şebeke ıslahı ile sorunu çözmeye çalışmanız,daha akılcı bir yakla-
şımdır.

neresi burası 150 volt elektrik geliyo mrk ediyorum oğrusu hemde 10 kva regülatör denenmiş!!!

ikitellide ev.elektrik kurumuna defalarca başvurularda bulunulmuş ama bir sonuç çıkmamış.regülatörü alacağimiz zaman elektrikçi direk olarak bize 16.sokaktamı oturuyorsunuz diye sordu.yani sokağın genelinde bu sorun mevcut.

yaa nasıl oluyor da kurumdan ses cıkmıyor.benım mahallede oyle bırsey olsa dırek mudure cıkardım.ama devlet faturasını tam ıstıyor.ozamn halkına da tam hızmet verecek.. bence dırek mudurlerle ırtıbata geçın

regülatörler Dağıtım şebekelerinde kullanılan Trafoların verimini düşürmekle beraber trafo postası üzerine yoğun biçimde kullanıldığı zaman sağlıksız enerji arzına sebep olurlar kullanılması yasaklanmalı bence

regülatörler Dağıtım şebekelerinde kullanılan Trafoların verimini düşürmekle beraber trafo postası üzerine yoğun biçimde kullanıldığı zaman sağlıksız enerji arzına sebep olurlar kullanılması yasaklanmalı bence

tam bir kısırdöngü mevcut öyleyse..

regülatorden %10 kayıp olacağını da düşünürsek, niçin dağıtım şiketinin vazifesini siz yapasınız? hemde şehrin ortasında..

hatta sizin şirkete tazminat davası açmanız lazım...

Fahri beyin dediğine katılıyorum..bedaş ile sorunu çözmeniz gerekir..

Aldığınız regülatör kalitesiz üründür normalde regülatörlerin ayar sahaları 150/260 volt arası ayar yapar bu sebepten dolayı ! araya trafo bağlamanıza gerek yok

AG şebeke cıkışı brnşman girişinde kaç V. bunu öğrenin branşman girişi 160 V. ise kuruma şikayet dilekçesi yazın 160 V. üstü ise kablo kesiti ve uzaklığınızı hesap edin

Forum istatistikleri

Konular
128,246
Kullanıcılar
450,054
Son üye
Kupra040822

Yeni konular

Geri