Tornavidam

İncik boncuk işler tam benlik ama alet olmazsa iş yapılmıyor. Ne demişler "Alet işler el övünür". Zorda kalınınca aletlerin gerekliliği ortaya çıkıyor.
ne demek yaaa "Alet işler el övünür" hatalı bilgilendirme insanları. alet tabii ki çalışıyor o laf öyle değil "takım çalışır, el öğünür" güzel dilimizi güzel kullanalım, uyuyan öküzün aklına karpız kabıgı düşürmeyelim deel mi?

Bu arada bugün gittiğim bir arızada kontrol kalemimi unutup gelmişim. Hacilanma ihtimali çok fazla . Bu kaçıncı orda burda unuttuğum sayısını bilmiyorum . Bana izeltas falan ne lazım. Siyah ilkokul önlüklü günlerde bazı arkadaşlarımız silgiyi ( pelikan yeşil silgi ) kaybetmemek için boynuna iple asardi . Bende iple kontrol kalemimi asacagim .

Son düzenleme:
ne demek yaaa "Alet işler el övünür" hatalı bilgilendirme insanları. alet tabii ki çalışıyor o laf öyle değil "takım çalışır, el öğünür" güzel dilimizi güzel kullanalım, uyuyan öküzün aklına karpız kabıgı düşürmeyelim deel mi?
Aklı başka yerde olan aleti de takımı da aynı algılar ustacım ☺☺☺

20230729_220358.jpg
Full nostalji . Silecem derken defter yaprağı yırtan cinsinden .

Eline su dökemeyiz.
güzel dilimizi güzel kullanmayı severim. hani Zeki Müren'le aynı masada oturdum içki içtim. daha kimler kimler. huysuz virjin'in en yakın arkadaşı eniştemdi. 90lı yıllarda tv de bir iki tartışma programına çıkmıştım. m.ali erbil'in tv programına çıkmam için yapımcılar geldi. dilimin çok sivri olduğu, m. ali bana yetişemez dedim. ayarlarız dediler . canlı yayın olursa çıkarım dedim. hiç biri yemedi. zaten m.aliyi de garsonluk yaptığım yıllardan tanırım. ahh benim kirli geçmişim. yazarlar, şairler, sanatçılar, ağır abiler, kimler kimler.

güzel dilimizi güzel kullanmayı severim. hani Zeki Müren'le aynı masada oturdum içki içtim. daha kimler kimler. huysuz virjin'in en yakın arkadaşı eniştemdi. 90lı yıllarda tv de bir iki tartışma programına çıkmıştım. m.ali erbil'in tv programına çıkmam için yapımcılar geldi. dilimin çok sivri olduğu, m. ali bana yetişemez dedim. ayarlarız dediler . canlı yayın olursa çıkarım dedim. hiç biri yemedi. zaten m.aliyi de garsonluk yaptığım yıllardan tanırım. ahh benim kirli geçmişim. yazarlar, şairler, sanatçılar, ağır abiler, kimler kimler.
Bu parça sana gelsin ustam, tabiki olumlu anlamda ;) :

Çok ünlü olmadığı yıllar... Nerden nereye geldi adam.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri