Topraklamanın olmaması giriş gecikmesine sebep olur mu ?

Merhabalar, yaklaşık 2.5 3 yıldır (bilgisayarı aldığımdan beri) giriş gecikmesi sorunu yaşıyorum denemediğim ayar, izlemediğim video kalmadı. Oyun oynarken bazı saatlerde(genellikle geceleri) bilgisayarım olması gerektiği gibi çalışıyor örnek olarak rakiplere tepki verebiliyorum faremde hafiflik oluyor her şey olması gerektiği gibi ancak çoğu zaman farem ağırlaşıyor sanki birisi çekiyor gibi oluyor, rakiplerim bir anda çıkıyor ve ben tepki bile veremiyorum. Bir gün arkadaşımla oyun oynarken farem yine ağırlaşmıştı oynarken rahatlıkla anlamıştım ve arkadaşım bana demişti ki sende bir terslik var neden bot gibi hareket ediyorsun demişti. Bunca şeyin ardından sorunumun psikolojik değil kesinlikle gerçek olduğuna kanaat getirdim. Yaklaşık 30-35 yıllık bir binada oturuyorum ve son zamanlarda prizlerimde topraklamanın olmadığını gördüm. Sizce sorunum bundan kaynaklı olabilir mi? Topraklamayı çektirirsem sorunuma çözüm getirebilirmiyim ? Teşekkür ediyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhabalar, yaklaşık 2.5 3 yıldır (bilgisayarı aldığımdan beri) giriş gecikmesi sorunu yaşıyorum denemediğim ayar, izlemediğim video kalmadı. Oyun oynarken bazı saatlerde(genellikle geceleri) bilgisayarım olması gerektiği gibi çalışıyor örnek olarak rakiplere tepki verebiliyorum faremde hafiflik oluyor her şey olması gerektiği gibi ancak çoğu zaman farem ağırlaşıyor sanki birisi çekiyor gibi oluyor, rakiplerim bir anda çıkıyor ve ben tepki bile veremiyorum. Bir gün arkadaşımla oyun oynarken farem yine ağırlaşmıştı oynarken rahatlıkla anlamıştım ve arkadaşım bana demişti ki sende bir terslik var neden bot gibi hareket ediyorsun demişti. Bunca şeyin ardından sorunumun psikolojik değil kesinlikle gerçek olduğuna kanaat getirdim. Yaklaşık 30-35 yıllık bir binada oturuyorum ve son zamanlarda prizlerimde topraklamanın olmadığını gördüm. Sizce sorunum bundan kaynaklı olabilir mi? Topraklamayı çektirirsem sorunuma çözüm getirebilirmiyim ? Teşekkür ediyorum.
Görev yöneticisinden wifi hızına bak.
Windows güncelleme yapıyor olabilir.
Modemi ortak kullanıyorsanız diğer kullanıcıların download hızları etkiler.

Giriş gecikmesi "input lag" genellikle bilgisayarınızın donanımından veya yazılımından kaynaklanır. Çoğu durumda suçlu ya monitörünüz ya da oyunu oynamadan önce ayarladığınız çözünürlüktür. Yüksek çözünürlükte yüksek "tanımlı” bir oyun, özellikle oyun hızlıysa çok sayıda işlem gerektirir.

Giriş gecikmesini azaltmak için oyun ayarlarınızdan veya grafik kartı kontrol panelinizden V-Sync'i devre dışı bırakabilir veya varsa hızlı senkronizasyon fast-sync seçeneğini kullanabilirsiniz.

Uyumlu bir monitörünüz ve grafik kartınız varsa, giriş gecikmesini azaltabileceği için G-Sync'i de etkinleştirebilirsiniz.

Frame Rate FPS değerini arttırabilirsiniz.

PC ye takacağınız EMI Şebeke filtresi de işe yarayabilir ancak çok basit filtreler etkisizdir, içinde en az 2 adet 4cm çaplı toroid trafolu bir filtre seçerseniz şebeke kaynaklıı gürültüler için çok işe yarar.

Filtre Toprak hattına da bağlanacağı için kullanacağınız prizde toprak hattı olması avantajdır.

Bu konu ile ilgili olarak 2022 den beri araştırma yapıyorum.
Ancak sorunun şebekeden kaynaklandığı konusunda hiç bir müspet delil yoktur.
Tek done Ankara'dan ve İstanbul'dan iki arkadaşın PC lerine ilmine göre kurulumu bizzat kendimin yapmasından sonra hiç bir sorun yaşamadıkları.
Şebekeden kaynaklı olduğuna dair kesin bir sonuç elde edebilsem KÖŞE olurdum :D
Çünkü anlaşıldığı kadarıyla günümüzde bir çok kişi aynı durumdan şikayetçi.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/emi-rfi-kaynaklı-input-lag.145393/
https://www.kontrolkalemi.com/forum...lar-üzerine-etkisi.128476/page-11#post-941390

Bu konu ile ilgili olarak 2022 den beri araştırma yapıyorum.
Ancak sorunun şebekeden kaynaklandığı konusunda hiç bir müspet delil yoktur.
Tek done Ankara'dan ve İstanbul'dan iki arkadaşın PC lerine ilmine göre kurulumu bizzat kendimin yapmasından sonra hiç bir sorun yaşamadıkları.
Şebekeden kaynaklı olduğuna dair kesin bir sonuç elde edebilsem KÖŞE olurdum :D
Çünkü anlaşıldığı kadarıyla günümüzde bir çok kişi aynı durumdan şikayetçi.
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/emi-rfi-kaynaklı-input-lag.145393/
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/Şebeke-bazli-parazitler-ve-bilgisayar-türü-elektronik-cihazlar-üzerine-etkisi.128476/page-11#post-941390
Forumda bu tür konuları açanların %50 sinin farklı isimler altında aynı kişiler olduğunu varsayarsak sana köşe olacak kadar müşteri çıkmaz😀

Forumda bu tür konuları açanların %50 sinin farklı isimler altında aynı kişiler olduğunu varsayarsak sana köşe olacak kadar müşteri çıkmaz😀
Bunun farkındayım.
Ama önce bir adet cihaz yapıp forumda paylaşırım. Böyle sorunu olan birisi satın alırsa ikinciyi yaparım ve beklerim.
Böylece arz ve talep doğrultusunda herşey ortaya çıkacaktır.

Bunun farkındayım.
Ama önce bir adet cihaz yapıp forumda paylaşırım. Böyle sorunu olan birisi satın alırsa ikinciyi yaparım ve beklerim.
Böylece arz ve talep doğrultusunda herşey ortaya çıkacaktır.
İnşallah yaparsın. Oyuncu arkadaşlar bu dertten çok muzdaripler gündüz gece sana dua ederler.

İnşallah yaparsın. Oyuncu arkadaşlar bu dertten çok muzdaripler gündüz gece sana dua ederler.
Yalnız bir sorun var.
Kullanılacak malzemeler ecik bahalı.
1 adet özel sarım izolasyon trafosu. 2 sene kadar önceki fiyatı 250$ idi. Günümüzde 8000TL civarı.
2 adet CORCOM filtre tanesi ortalama 100$
https://www.ersinelektronik.com/marka/corcom
Ucuz olanlar iş görmez.
Kutu mutu, fiş miş, ıvır zıvır derken 600-700$ ı bulacaktır.
1000$ a satsam kaç kişi alabilir acep?

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,227
Son üye
kullanıcı2343

Yeni konular

Geri