Topraklama ana iletkeninin uzunluğu nasıl hesaplanır?

" Son çare " hangisi bağlanacak ( işletme / koruma )?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Genel uygulama böyle.Umarım ,egzost gazı ve acil tahliye içinde ! çözüm düşünülmüştür.Aslında,tra-
fonun tünel içine konmasıda ayrı
bir garabet ! bence.
Merhaba sami bey,
neden garabet olsun? Şuan sadece 1 girişi olan ve uzunluğu 3500 metreyi bulmuş olan tünelde (ki 7000 metre olacak) bu noktadaki drenaj pompalarını ya da elektrikle çalışan jumbo, karot ya da delgi makinalarını AG ile nasıl beslemeyi düşünüyorsunuz?

" Son çare " hangisi bağlanacak ( işletme / koruma )?
Yanyana iki tünel yapılıyor, bu tüneller arasında ilerleyen zamanda birbirine geçiş için crosspassage dediğimiz tünellerde açılacak. Bunları açmak için söz konusu taşları kesmek gerekiyor, kesim yapacağımız yerlerde toprağa ulaşmaya çalışmak başka şimdilik bir çözüm gelmiyor aklıma. böyle bile olsa, işletme ve korumayı 20 metre ayrı yapabilmekte ne kadar mümkün olacak onu da bilmiyorum.
Ben de trafodan bahsediyorum. 200 kw güce sahip delgi makinasını 3500 metre mesafeden trafo koymaz isek, içeride nasıl çalıştıracağız?

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri