Tesisteki ayiricinin surekli izalator patlatmasi

Değerli dostlarim ve meslektaslarim,

Tesisimize yeni bir havai hat cekildi. 34 kv lik bu hattin uzerinde iki tane ayri ayri noktalarda ayiricilar mevcut, iki ayirici arasinda da herhangi bir yuk yok. Ayiricilarin ikiside sigortali . Bu noktada bir ayiricinin R fazi sabit izalatorleri surekli patliyor. Ozellilkle YAGMURLU havalarda daha fazla yapiyor..digerinde bi sikinti yok.

Sizce neden olabilir bilgilendirirseniz veya tecrubesi olan varsa paylasirsa memnuniyet duyarim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3c3842073a830f68946f57d83b31a734.jpg

Parafudursuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kablo başlıklarının olduğu yerde,zaten parafudr olması gerekirdi.Başlıkların bulunduğu noktaya,koruyucusu ! ile birlikte parafudr monte etmeniz ( topraklama direncini < 5 ohm olacak şekilde ) halinde,sorununuzun kalkacağını tahmin ediyorum.

Ayırıcının bağlantısı sanki saçma gibi . Neden üst kontaklara havai hat , alt kontaklara iniş hattını bağlamamışlar hayret .

Bu hat basta bi hattan yer alti kablosu ile geliyor. Havai hat olarak devam ediyor

Bu hat basta bi hattan yer alti kablosu ile geliyor. Havai hat olarak devam ediyor
Farkeden bir şey yok ki , benmi yanlış hatırlıyorum diye internetteki dökümanlara ve fotoğraflara baktım , hepsinde ayırıcı üst kontağı havai hatta , iniş hattı alt kontağa verilmiş .

İki tane hat düşün dostum, biri bir yana gidiyor biri de o hattin bir direginden brasman aliyor alirkende havai hat ile degil yer alti kablosu ile direkten direge geciyor . Biraz kulagi ters gostermek gibi yaptilar. Zaten yapan firma da batti :)
Senin gonderdiklerin hat sonu, benimkiler hat basi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Senin gonderdiklerin hat sonu, benimkiler hat basi
Öyle olsun bakalım , bu konuların uzmanı @sami inci üstaddır zaten , bana görsel olarak saçma geldiği için söyledim , olması gereken ne ise üstad şimdi öğretir engin bilgisiyle bize :) Belki kuvvetli akım tesisleri yönetmeliğinde bir madde vardır bu hususla ilgili.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri