termostat sorunu

Arkdaşlar evimde bulunan beko klimada kışın sorun yok termostat gerekince atıyor ama yazın klimayı kullandığımız takirde klima hiç durmuyor termostat hiç atmıyor.Yardımcı olabilecek olan varmı termostat arızalı desek kışın neden sorunsuz çalışsın.Servisemi bildirmek gerekiyor benim müdahale yapabileceğim bir durum mu acaba.Klima sistemlerinden anlamam ama tarif edileni yaparım diye tahmin ediyorum :)Teşekkürler...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İlk öncelikle set sıcaklığınız kaç derecededir ? Cihaz kapasitesi ve oda kapasitesi nedir. Cihaz 12000 btu ama oda 14000 btu ise cihazın durmaması normal.

Benim başıma gelen bi olayda klime oda havasını tam döndürebilecek noktada değildi cihaz çalışıyor fanı otomatikte cihaz termostat yapmaya yaklaştığında fanın kademesini düşürüyor buda oda havasını tam sirküle ettiremediği için dönüşten ılık hava geliyor ve hiçbir zaman otomatik yapmıyordu.. Malum soğuk hava aşağı çöküyor sıcak hava yukarıda kalıyor.

Sizin cihazı test ettiğinizde fanın kademesi otomatiktemi? Otomatikte ise manual maksimum kademeye alırmısınız.

selam sevgili dostum
bana sorarsan konu tamamen kumanda kullanımıyla ilgilidir.

salonumuz olabilecek orta halde büyüklükte sayılır ama klimada 19200 lük normalde o klimanın orayı hoplatması gerekmezmi ?

metrekaresi yaklaşık olarak 15 m diye düsünüyorum bu arada klima beko marka şu traktör gibi çalışanlardan :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri