televizyon neden böyle gösteriyor?

televizyonun böyle göstermesinin sebebi ne olabilir sizce? IMAG2497.jpg

Nasıl yani?Soru ilginç marka model yazmadan mı imal edilmiş?

Nasıl yani?Soru ilginç marka model yazmadan mı imal edilmiş?
genel olarak sordum bir televizyon neden dolayı bu şekilde gösterebilir diye şunu da belirteyim yeni televizyon değil belki 10 yıl vardır alınalı markası beko modelini bilmiyorum.

Bir cok nedeni olabilir.

Yayin bozulmasi olabilir tv arizali olabilir.

Goruntu kaynaginiz nedir ? Rf ilemi scart ilemi rca ilemi goruntu aktarılıyor? Farkli bir goruntu kaynagi ile tvyi beslediniz yine sorun devam etti ise sorunu tv de aramak gerekiyor ama denemedi iseniz sorunun once yayindanmi yayini aktaran kablodami yoksa tv demi bulmak lazim.

Bu uc olasiligi elediniz mi?

Bir cok nedeni olabilir.

Yayin bozulmasi olabilir tv arizali olabilir.

Goruntu kaynaginiz nedir ? Rf ilemi scart ilemi rca ilemi goruntu aktarılıyor? Farkli bir goruntu kaynagi ile tvyi beslediniz yine sorun devam etti ise sorunu tv de aramak gerekiyor ama denemedi iseniz sorunun once yayindanmi yayini aktaran kablodami yoksa tv demi bulmak lazim.

Bu uc olasiligi elediniz mi?
görüntü kaynağını bilmiyorum o konularda bilgim yok.Televizyon bana da ait değil zaten benimkisi sadece bir merak zaten televizyon tamircisi sorunu düzeltmek için televizyonun bir parçası değişmesi gerekiyor demiş yani sorun büyük ihtimal tvde benim de öğrenmek istediğim böyle bir sorun televizyonun hangi parçasından ve neden kaynaklanır?

Ben Televizyoncu değilim. Birkaç tane arızalı tüplü TV ile muhatap oldum. Ama hiç evdeki elektrikli aletlere ve başka şeye benzemiyor. :p Televizyon arızalarını gidermek _bu işin içinde olmayanlar için söylüyorum_ her babayiğidin harcı değil.

görüntü kaynağını bilmiyorum o konularda bilgim yok.Televizyon bana da ait değil zaten benimkisi sadece bir merak zaten televizyon tamircisi sorunu düzeltmek için televizyonun bir parçası değişmesi gerekiyor demiş yani sorun büyük ihtimal tvde benim de öğrenmek istediğim böyle bir sorun televizyonun hangi parçasından ve neden kaynaklanır?

Merhaba.Normal anten kablosu (UHF-VHF) ile çalışmışsa (Scart takılırken ise tam oturmadığında bu görüntüde mutlaka bir bozulma olur,ama bu şekilde hiç değildir,bazı yamulmalar,kıvrılmalar,bir uçtan diğer uca doğru çaprazlamasına çarpılmalar ve renk bozukluğu hep birlikte olabilir) tv'nin tuner kısmına geçtiği dişi bir jak yeri var.Tv erkek jakını oraya tam olarak takarsınız,takma sırasında iç pinde bir oynama varsa az sonra bahsedeceğim bir sebepten dolayı da olabilir.Oradaki lehim bağlantısı içten kırıldığında,çatladığında (Açıp tamir etmek için önce tunerin metal kapağını kaldırmak),sonra dikkatlice dişi soketin pinini yerine lehimlemek gerekir.Bir kez yaptığım için bu görüntünün normali yerine böyle kalitesiz halde,ayni kablo içinden kırılmış gibi bozularak gelmiş olmasını oradan biliyorum.(Ama bu konularla çok yakından ilgili olmayanlar buna hiç ellememeli,bu işlem için mutlaka da bir tv tamircisine bu işe devretmeli,çünkü dikkatsizlik durumunda ise daha çok hasar veya masrafın oluşma riski de ortaya çıkabilir) Bu kısmı tunerin iç bağlantısıyla ilgili bir görüntü arızası yanıdır.

Tv'nin görüntü çıkışı ve renk,görüntü kalitesiyl,vb.ile ilgili diğer kısımlarındaki kablo kırılmaları veya arızalı parçaların olası olarak var olması da bu bozuk görüntünün diğer bir başka sebebi olabilir.Bu farklı durum da ancak osiloskopla devre takibi çok detaylı olarak yapılarak (osilioskop görüntüleri,şemadaki mevcut görüntülerle kıyaslanarak) tam olarak ortaya çıkarılabilir,yani tam olarak bir tv tamircisinin profesyonel olan işidir.Kolay gelsin..

Televizyonun dibinden fotoğraf çekilmiş renk çizgileri çıkmış, ciddi ciddi tartışıyoruz bide.
uzaktan böyle gösterse anlarım dibinden böyle çıkması normal

alakası yok. uzaktan da yakından da aynı bir bozukluk var görüntüde televizyon açıldıktan bir süre sonra bu durum azalıyor biraz ama yine de normal görüntü olmuyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri