Telemecanigue-Vacon sürücüler hakkında sorunlar ve uygulamalar buraya

Selamlar altivar 28 ile potansiyometra bağlayarak trifaz faz motor sürüyorum. Motorda hız kontrolünü pot ile yapıyorum. Tek sorunum motor geç hızlanıyor ve geç duruyor. bunu nasıl arttırabiliriz..Ayrıca Altivar ların üzerinde lan girişine benzeyen bir giriş var ne işte yarar burdan programlayabilir miyiz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Set menüsü içinde bulunan ACC ve dEC zamanlarını düşürmen gerekmektedir.ACC hızlanma rampa süresidir ,dEC yavaşlama rampa süresidir.ACC düşürürsen motor hızlı hızlanır.

longly arkadaşım bende pot kullanarakk hız ayarı yapmak istiyorumm parametre ayarlarını yaptım olmuyor bir türlü altivar 12 de yapacam bu işi yardımcı olursan sevinirim

dostum ben altivar 21 modellerden 3 adet kullanıyorum klima santralinde bir tanesi ol1 diye bir arıza veriyor
ayrıca bina otomosyonunda kumanda ediyorum 0-10v hız ve başlama durdurma
start aldığında çalışıyorlar fakat durduktan sonra tekrar çalışmıyorlar EPHO diyerek arızaya geçiyorlar üçü birlikte

manuele aldığımda 0l1 veren frekansı gösterirken sürekli cl yazıp sonra frekansı gösteriyor sonra arızaya geçiyor tekrar çalışıyor otomaatikta bina otomasyonuda arıza verdiğinden tekrar çalışmıyor yardımcı olabilrsen sevinirim

Samet seninle gurur duyorum.Ne haber emeklerim boşa değilmiş.Hani çay içmeye gelecektin bana ne oldu.

slm bende bi ATV61 var bunun analog devir gösterge klemens uçları hangileri bana yardımcı olursanız sevinirim

Selam Serdar öncelikle OL1 hatası,sürücü aşırı yüklü hatasıdır.Sürücü sürelerine(ACC,F500) sürelerini arttır(diğer sürücülerle aynı yap).F251,252 Dc frenleme paremetrelerini kontrol et,Pt (dönen yükü yakalama)parametresini aktif et ve son olarak F302 parametresini 2 yap.Sonra olan değişikleri tekrar bizimle paylaşırsan sevinirim.Bunları yaparken diğer sürücülerin parametrelerinide karşılaştırmanı tavsiye ederim.Epho hatasıda çıkışta faz kaybı hatası bundada bağlantıları kontrol etmelisin normalse F605 parametresini 0 yap.İyi çalışmalar...

teşekkürler dediklerini yaptım problem kalmadı birde durma süresi dec paremetresini 0 yaptım ikinciye tekrar çalışıyor

bende telemekanın var ayarların bılmıyorum yardımcı olurumusunuz

Slm Sahnar _76 Telemecanique varda bu nedir modeli nedir bunları belirtmen lazım.Yoksa nasıl yardımcı olalım sana,sürücü üzerinde bulunan modeli bize belirt ve yapmak istediğin uygulamayıda söyle öyle yardımcı olalım sana.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri