Telemecanigue-Vacon sürücüler hakkında sorunlar ve uygulamalar buraya

Motor Nominal frekans değerini artırırsan hsp yi de değiştirebilirsin. hsp nin maksimum değeri motor nominal frekans değerinden fazla olamaz.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Selam,
Sürücü modelini verirseniz menuye göre tarif edebilirim. Motor etiketinde 50 yada 60hz yazar. Standartta 60 hz HSP değerine kadar.
Ancak Hız kontrol ile 400 500Hz e kadar çalışabilir. Tabiki 87Hz den sonrasında güç kaybı başlar. 100Hz de çalıştırdığınızı varsayalım. Motorunuz hızlı dönecek ancak rulmanları ve dolayısı ile motor ısınmaya başlayacaktır. Motorunuzun ömrü için çok yüksek değerlerde kullanmamanızı tavsiye ederim.

ATV12 de CoNF/FULL/DRC/TFR değerini değiştirerek yapabilirsiniz. (max 400Hz dir)

selam arkadaşlar benim sorum elimde 5.5 kw altivar 71 invertör var ben bu sürücüyü tork modunda çalıştırmam gerekiyor. Levha hattı makinasının bobin sarma kısmına takacagım çalışmasını anlatmak gerekirse levha serit şeklinde gelip sarılıyor doğal olarakta çap da sürekli artıyor al1 girişine hız girip al2 girişine tork potansı veya anolog baglayıp ayarlama sansım varmı yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

selam arkadaşlar benim sorum elimde 5.5 kw altivar 71 invertör var ben bu sürücüyü tork modunda çalıştırmam gerekiyor. Levha hattı makinasının bobin sarma kısmına takacagım çalışmasını anlatmak gerekirse levha serit şeklinde gelip sarılıyor doğal olarakta çap da sürekli artıyor al1 girişine hız girip al2 girişine tork potansı veya anolog baglayıp ayarlama sansım varmı yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar merhaba ben 1,5kw altivar sürücüyü vinc kablo tamburunda kullanmak istiyorum.Kablonun sarkmasını engellemek ve sürekli gergin olmasını istiyorum.Böyle bir uygulama yapan var mı arkadaşlar.Kabloyu sararken kablo tamburunu kancadan biraz hızlı cevirip kabloyu germek ve kabloya zarar vermeyecek bir torka ulaştıgında da kablo tamburunun hızını düşürmek istiyorum.Kabloyu acarken de kablo tamburuna yine sarma komutu verecem ama tork artacagı için motor hızı sıfır hatta eksilere düşerek ters dönecek gergin bir şekilde kabloyu acacak.Bunu nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

Yok mu altivar 71 ile tork kontrolü uygulaması yapan?

komando arkadasım valla ben bir seyler ayarladım gibi ama sana yardımcı olurmu bilmem daha deneye medim çünkü mekanik eksikliklerden dolayı ilk basta kullanıcı seviyesini uzmana al sürücü menüsünden uygulama secimine gir orda moment kontrolüne gir mont/hız anaht secimine gir sadece secili komutunu gir geri çık moment ref kanalı bende potans baglı oyüzden al2 olarak ayarladım moment oarnınıda % 30 olarak ayarladım masa üzerinde ufak motorla üzerine baskı yaparak durdurup bıraktıgım zaman devam ediyor ama dediğim gibi daha net olarak görmedim mekanik eksiklikler giderildiği zaman görecem kesin olur yada olmaz diyemem egerolursa banada haber verirsin

cengiz bey ben de sizin yaptıklarınıza ilave olarak pozitif ölü bölgeye 5 negatif ölü bölgeye 30 girdim hız referansımıda 20Hz olarak ayarladım yani yapmak istedigim cıkışın -10Hz ile +25Hz arasında olması.Moment referansını küçük tutup motora start verdiğimde 25Hz de dönüyor motorun milini tutmaya calıştığımda hız sıfır oluyor ve geri döndermeye calışıyorum dönmüyor.Birde motor milini bıraktığımda motor tekrar hızlanmıyor sürücünün ekranında momentin eksilerde olduğunu görüyorum onu anlayamadım.

Atv 71'e 18.5 kw lık motor bağladım şu an çalışıyor. Kullanma kılavuzunda 3 motora kadar bağlantı yapılacağını okudum . Ben 1 tane daha 11 kw lık motor nasıl bağlayabilirim. Bu 2 motor gerektiğinde aynı anda çalışacak. Tek tek de çalışabilir olacak. Kumanda şemasını çizerek cevaplarsanız çok sevinirim.
Saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri