Tekstil fab.sına Kompanzasyon yapımı?

yeni nesil kondansator gruplarını tanıyarak hafızaya alan ve lazım oldukça sıraya bakmaksızın kullanan rolelerden kullanacaksanız sıralama çok önemli değil.Sadece farklı kademe değerleri oluştur.Mesela 1-1,5-2,5-5-7,5-10-12,5 gibi.. kademe sayısını fazla yapmak istersen alternatif 1 veya 2,5 da bırakabilirsin Kurulu gücün yüksek ise kademeleri bu mantığa gore artırabılırsın

arkadaş doğru sölüyor
yanlız florasan ve balastlı lambalarda iç kondansatör yoksa veya balastları elektronik değil ise 3 adet de 1 fazlı kondansatör koyman gerekebilir.
entes rg12c kullan alet kondansatörler kendi kafasına göre seçer ve kullanır.
otomatik algıla ve kendi kendini programlama modu var . klavuzunda bulabilirsin...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tum yorum ve bilgilerin, paylaşan arkadaşlarıma tesekkur ediyorum ,her birini değerlendiriyorum saygılar

Tum yorum ve bilgilerin, paylaşan arkadaşlarıma tesekkur ediyorum ,her birini değerlendiriyorum saygılar
elektrik bey benim fikrim bu güçlerdeki yerler için uygun uygulamardır. rölenizi taktığınız zaman reaktif güçlerinizi okuduğunuz zaman bir değişiklik yapıp yapmama fikride verebilirim yalnız monofaze kondansatörlerinde mutlak deşarj bobini kullan
kolay gelsin

Anladıgım kadar ile, burası tekstıl fabrikası değil, konfeksıyon atölyesidir. 35 kw. güç ancak atelye olur. Monofaze dikiş makınları ve yükler oldugu görülüyor. 3 fazlı akom trfoslu, 12 kademe Kontrol rölesi ile, ilk 6 kademeyi monofaze kondansatörler donatmanız daha uygun olacakdır..
evet arkadasım uretim yaptıgı icin fabrika deyimini kullanmısım...Bu b,r tekst,l atolyesi...Aynen dediğin gibi..

Atıyorum 30-40 tane monofaze dikiş makinası olan bir tekstil atölyesinde kompanzasyonu konvansiyonel(kontaktörlü) sistemle sağlayamazsınız. Tristörlü kompanzasyon sistemi kurmak zorundasınız.

Sana entes rg3-12c röle öneririm bu röle ile hem monfaze hemde trifaze kondansatörleri devreye alıp çıkarabilirsin

Tesisin alıcıları gözönünde bulundurulduğunda ağırlık monofazelerde. O halde bir güç analizörü ile sistemin yükü incelenmeli ve fazlar arasındaki dengesizlik miktarı tespit edilmelidir. Daha sonra dengesizlik miktarına göre bir dizayn yapılmalıdır.

Tecrübeyle sabittir, bu tesis için en az 18 kademe bir sistem kurulması gerekecektir. Benden söylemesi...

Tesisin alıcıları gözönünde bulundurulduğunda ağırlık monofazelerde. O halde bir güç analizörü ile sistemin yükü incelenmeli ve fazlar arasındaki dengesizlik miktarı tespit edilmelidir. Daha sonra dengesizlik miktarına göre bir dizayn yapılmalıdır.

Tecrübeyle sabittir, bu tesis için en az 18 kademe bir sistem kurulması gerekecektir. Benden söylemesi...

Sevgili durceylan;

Tecrubelerinden faydalanmak tecrubelerini bizlerle paylaşman cok guzel,bu manada tesekkur ediyorum;Lakin göreceli bir sekilde bırakmıssın .Tma olarak bu tesise siz ben olsam su su role su kondansatorleri ve sıralamasını da soyle yapardım diyebileceğiniz bir acıklamnız varmı?

30 kw ceken bir işletme takriben 16 kwar kondansator (yuvarlama) gerektiği cıkıyor..BAna Gerekli olan Gereclerin sıralaması ve hangi malzemeleri kullanmam bu tum değerli arkadaslarımızın acıklamalarından sonra..Tesekkur ediyorum bilgi ve yorumlarını esirgemeyen arkadaslarıma..

,

Sorun yaşamak istemiyorsanız EKM 22,5 serisine bir göz atmanızı tavsiye ederim..

bir tekstil atölyesine pano yapmıştık 50 kw gücünde
kondansatörler
10 kvar
5 kvar
2,5 kvar
1,5 kvar
1 kvar
1 kvar
1 kvar
0,5 kvar
0,5 kvar
3 adette monofaze kondansatör faz başı 1 tane yani
röle entes rg3 12 c kullandık multimetre entes epm 04 bir sorun çıkmadı
sizin bahsettiyiniz 30 kw- işletme gücü 30 40 makina demişsiniz
tahminem atölyenin gücünde yanlışlık var çünkü 30 40 dikiş makinası olalan bir iş yerinde
kazan sadece 30 kw olur dikiş makinası ise 500 w oluyor 40 makina 20 kw ediyor kazan dahil 50 kw ediyor bence atölyenin gücünü iyi tespit edin sizin bahsettiyiniz bizim yaptığımız atölyeden daha büyük bizimki 15 makina vardı sadece gerisi size kalmış birşey saygılarımla

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,320
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri