Tekstil fab.sına Kompanzasyon yapımı?

arkadaşım, rölede fiyat önemli değil dersen abb seç ama maliyet düşük olsun istersen inter kullansanda olur. abb nin kondansatörleride uzun ömürlü tavsiye ederim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Anladıgım kadar ile, burası tekstıl fabrikası değil, konfeksıyon atölyesidir. 35 kw. güç ancak atelye olur. Monofaze dikiş makınları ve yükler oldugu görülüyor. 3 fazlı akom trfoslu, 12 kademe Kontrol rölesi ile, ilk 6 kademeyi monofaze kondansatörler donatmanız daha uygun olacakdır..

Anladıgım kadar ile, burası tekstıl fabrikası değil, konfeksıyon atölyesidir. 35 kw. güç ancak atelye olur. Monofaze dikiş makınları ve yükler oldugu görülüyor. 3 fazlı akom trfoslu, 12 kademe Kontrol rölesi ile, ilk 6 kademeyi monofaze kondansatörler donatmanız daha uygun olacakdır..

evet arkadasım uretim yaptıgı icin fabrika deyimini kullanmısım...Bu b,r tekst,l atolyesi...Aynen dediğin gibi..

Arkadaşım entes pc haberleşmeli 12 kademeli bir röle alırsın istediğin kadar kademe koyabilirsin moner69 dediği gibi ihtiyacı olan kapisitif hangi kademelerdeyse onu devreye alıyor.

Fabrikanın kurulu gucu takriben 35.000 KW

takıldıgım nokta su arkadasım; bu kapastedeki kurulu gucu olan bir sisiteme kaç kondansator kullanmam gerek ..formule gore atıyorum 60 KWAR kondansator kullanmam gerek diyelim peki bu kondanstastorleri hangi hesaba gore kaçtane ve hangi değerlerde olması gerekiyor..Tsk ederim şimdiden ilginize..
elektrik bey siştemdeki yükleri inceledim omik yüklü.benimkompanzasyon panolarında genelde kondansatör dizilimim 1 2 4 8 ......şeklindedir nedenide röle almış olduğu kondansatörü bıraktığı zaman bir daha almasın.
kondansatör dizilimi:
0.50 r ,0.50 s, 0.50 t-01.0 r, 1.0s, 1.0 t- 2.0 r, 2.0 s, 2.0 t monofazeler
2.5 rst, 5.0 rst ,10 rst trifazeler şeklinde dizilm sizin atölyeniz yeterlidir
kolay gelsin

elektrik bey siştemdeki yükleri inceledim omik yüklü.benimkompanzasyon panolarında genelde kondansatör dizilimim 1 2 4 8 ......şeklindedir nedenide röle almış olduğu kondansatörü bıraktığı zaman bir daha almasın.
kondansatör dizilimi:
0.50 r ,0.50 s, 0.50 t-01.0 r, 1.0s, 1.0 t- 2.0 r, 2.0 s, 2.0 t monofazeler
2.5 rst, 5.0 rst ,10 rst trifazeler şeklinde dizilm sizin atölyeniz yeterlidir
kolay gelsin

İlginiz için Tesekkur ederim..işin acıkcası ben bu kompanzasyonu ilk yapacağım degerli fikirleriniz benim icin cok önemli..ve fikir veren verecek olan arkadaslara şimdiden Tesekkur ediyorum...

yeni nesil kondansator gruplarını tanıyarak hafızaya alan ve lazım oldukça sıraya bakmaksızın kullanan rolelerden kullanacaksanız sıralama çok önemli değil.Sadece farklı kademe değerleri oluştur.Mesela 1-1,5-2,5-5-7,5-10-12,5 gibi.. kademe sayısını fazla yapmak istersen alternatif 1 veya 2,5 da bırakabilirsin Kurulu gücün yüksek ise kademeleri bu mantığa gore artırabılırsın

Ben kompansazyonla uğraşmayalı bayağı değişiklikler olmuş demekki.Bu röleleri araştırıcam teşekkürler.

İlginiz için Tesekkur ederim..işin acıkcası ben bu kompanzasyonu ilk yapacağım degerli fikirleriniz benim icin cok önemli..ve fikir veren verecek olan arkadaslara şimdiden Tesekkur ediyorum...
elektrik bey konuyu netleştirmek için birkaç soru soracağım
1-burası sıfırdan hazırlanan bir tesismi?
2-daha önceden çalışır bir tesisse orada kompanzasyon varmıdır?
3-sayacınız elektronikmidir?
bu açıklamam daha önceki açıklamamın devamı şeklindedir
kolay gelsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
elektrik bey konuyu netleştirmek için birkaç soru soracağım
1-burası sıfırdan hazırlanan bir tesismi?
2-daha önceden çalışır bir tesisse orada kompanzasyon varmıdır?
3-sayacınız elektronikmidir?
bu açıklamam daha önceki açıklamamın devamı şeklindedir
kolay gelsin

burası sıfırdan hazırkllanan bir tesis

daha önceden kompanzasyon yok

sayac elektronik

tskler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
R fazına...0,25--0,50--1 kvar
S fazına...0,25--0,50--1 kvar
T fazına...0,25--0,50--1 kvar
rst......... 2,5-----5--10 kvar olmak üzere 12 kademeli akıllı röle ile vede ilk 6 monofaze kondansatöre de deşarj bobini takarsanız probleminiz çözülür.
saygılarımla
ethem güner

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri