Teknik Öğretmenler Ne Yapıyor, Nerede Çalışıyor!

Slm arkadaşlar.

Ben 2004 Marmara Üniversitesi - Teknik Eğitim Fakültesi - Elektrik Öğretmenliği mezunuyum.

Askerden önce çeşitli denemelerim oldu hatta sözleşmeli öğretmenlik de yaptım ama bu şekilde devam edemeyeceğime karar vererek askere gittim.

Askerlik görevimi tamamladıktan sonra iş arayışına başladım ve hiç acele etmedim.

Şu an için Gül Pano Elektrik San. Tic. Ltd. Şti.'de Satış Pazarlama Sorumlusu & Kalite Yönetim Temsilcisi olarak görev yapmaktayım.
Gül Pano, Elektrik Pano, Pano, Kablo Kanalları, CNC Punch, Kumanda Panoları

Özel sektörde çalışmak gerçekten bizler için zor ama biryerlere gelmek için de sabretmek gerek.
İş arayan ve yeni mezun arkadaşlar biraz sabırlı olun ve ne iş yapmak istiyorsanız o yönde ilerleyin sürekli sektör değiştirmek çok yanlış bir davranıştır ayrıca kararsızlık bizlerin en büyük sorunudur.

2009 yılında ALES puanıyla Trakya Üniversitesi İpsala MYO'da Elektronik Teknolojisinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladım.
Ayrıca Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Bilgisayar Mühendisliği'nde Yüksek Lisansa başladım.

Yeni mezun arkadaşlara iş hayatlarında başarılar diliyorum ki hiçbirşey kolay değil!

Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba arkadaşlar ben kocaeli üniversitesi elektrik öğretmenliği okuyorum ama yurt dışında 2 yıl eğitimimi tamamlayarak mühendis olabilirmiyim öle bişey varmı varsa nasıl oluyor hangi aşamalardan geçerek o hakkı kazanıyorum?

Merrhabalar, ben Mustafa Kelsaka. 2000-2004 fırat üniversitesi mezunuyum. elektronik öğretmeni olarak görev yapmaktayım...

merhaba arkadaşlar ben kocaeli üniversitesi elektrik öğretmenliği okuyorum ama yurt dışında 2 yıl eğitimimi tamamlayarak mühendis olabilirmiyim öle bişey varmı varsa nasıl oluyor hangi aşamalardan geçerek o hakkı kazanıyorum?

denklik problemi var bahsettiğin konuda. Eğer okuldan sonraki hayatında yurtdışında çalışmayı düşünmüyorsan ölü bir fikir..

Sinan Cem GÜNEY

Marmara üniversitesi otomotiv bölümü mezunuyum fakat otomasyona öneldim ve mekatronikte yüksek lisans yaptım. Suanda Festo firmasında teknik destek mühendisiyim.

Merhaba arkadaşlar ben Birkan HOŞGÖR. 2008 Gazi Tek. Eğt. Fak. Elektrik mezunuyum. Askerden sonra 2009 da Sivas Kangal'a sözleşmeli öğretmen olarak atandım haziran 2010 dan beri Erzurum Oltu end. mes. lis. de kadrolu öğretmen olarak görev yapmaktayım.

Slm arkadaşlar.

Ben 2004 Marmara Üniversitesi - Teknik Eğitim Fakültesi - Elektrik Öğretmenliği mezunuyum.

Askerden önce çeşitli denemelerim oldu hatta sözleşmeli öğretmenlik de yaptım ama bu şekilde devam edemeyeceğime karar vererek askere gittim.

Askerlik görevimi tamamladıktan sonra iş arayışına başladım ve hiç acele etmedim.

Şu an için Gül Pano Elektrik San. Tic. Ltd. Şti.'de Satış Pazarlama Sorumlusu & Kalite Yönetim Temsilcisi olarak görev yapmaktayım.
Gül Pano, Elektrik Pano, Pano, Kablo Kanalları, CNC Punch, Kumanda Panoları

Özel sektörde çalışmak gerçekten bizler için zor ama biryerlere gelmek için de sabretmek gerek.
İş arayan ve yeni mezun arkadaşlar biraz sabırlı olun ve ne iş yapmak istiyorsanız o yönde ilerleyin sürekli sektör değiştirmek çok yanlış bir davranıştır ayrıca kararsızlık bizlerin en büyük sorunudur.

2009 yılında ALES puanıyla Trakya Üniversitesi İpsala MYO'da Elektronik Teknolojisinde Öğretim Görevlisi olarak göreve başladım.
Ayrıca Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Bilgisayar Mühendisliği'nde Yüksek Lisansa başladım.

Yeni mezun arkadaşlara iş hayatlarında başarılar diliyorum ki hiçbirşey kolay değil!

Merhaba
Bende 2006 Marmara Teknik Eğitim Elektrik öğretmenliği mezunuyum.Öğretim görevliliğine kac puanla girdiginizi sorabilirimiyim?Ayrıca yüksek lisans olarak neden o dalı seçtiniz?Bende bu yıl ALES sınavına girdim,Üniversitelere arastırma görevlisi olarak başvurmak istiyorum,beni bilgilendirirseniz cok memnun olurum.

Arkadaşlar ben 2005 mezunuyum neden görevlerinizi yazmıyorsunuz. Mezun olduğumda Bir elektrik şirketinin pano imalat bölümünde proje ve uygulamadan sorumlusu , başka bir makine fabrikasında pano imalat bölümü kurarak üretim şefliği, yine Bursa'da bir otomotiv fabrikasına taşeron iş yapan bir şirkette şantiye şefi olarak görev yaptım. Kriz bayağı iş değiştirimeme sebep oldu.Krizde bir jeneratör fabrikasında tasarım mühendisliği, şimdi makine fabrikasında elektrik otomasyon müdürlüğü yapıyorum. Deneyimi olmayan arkadaşlara tavsiyem Tedaşla ilgili proje imza işleri ile moralinizi bozmayacak işlere (üretim sektörüne yönetici olarak) başvurun.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri