Tasarruflu ampüllerin sisteme zararları...

Tasarruflu ampüller, elektronik balastlı fluoresant ampüllerdir. Elektriğin formunu nasıl bozduğunu anlayamadım doğrusu.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Compact fluorescent lamp

Devre şemalarına bakıldığında neden harmonik kaynağı oldukları anlaşılıyor Non-lineer yükler UPS mantığında doğrultma devresi çıkışı elektronik anahtarlamalı devreler mevcut.

Tasarruflu ampüller, elektronik balastlı fluoresant ampüllerdir. Elektriğin formunu nasıl bozduğunu anlayamadım doğrusu.

Sayın Şef Bey, elektronik balastlar harmonik üretirler diye biliyorum.
Herkese iyi akşamlar.

regülatör taktık tesise sorun yarı yarıya çözüldü...

Tasarruflu ampullerin özellikle aynı linye ve faz hattında çok sayıda bağlanması ile harmonik oluşturdukları doğrudur...Fakat konu devamlı arızalanmaları ise bu direk kalite ile ilgili... Aynı firmaya ait birkaç büyük markette fluoresan lambaları tasarruflu ampullerle değiştirttim... Çok da verimli oldu... Osram marka ampul kullanıldı... 80 kadar lambanın yarısı UPS üzrinden besleniyor... Çok da fazla arıza yapmıyor (UPS hattında olmayanlarda fazla arıza yapmıyor) Haftada 1 tane ya arızalanıyormuş ya da iki haftada bir...

Tasarruflu ampullerin özellikle aynı linye ve faz hattında çok sayıda bağlanması ile harmonik oluşturdukları doğrudur...Fakat konu devamlı arızalanmaları ise bu direk kalite ile ilgili... Aynı firmaya ait birkaç büyük markette fluoresan lambaları tasarruflu ampullerle değiştirttim... Çok da verimli oldu... Osram marka ampul kullanıldı... 80 kadar lambanın yarısı UPS üzrinden besleniyor... Çok da fazla arıza yapmıyor (UPS hattında olmayanlarda fazla arıza yapmıyor) Haftada 1 tane ya arızalanıyormuş ya da iki haftada bir...
osram dışında denemediğimiz marka kalmadı :D

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri