Tüplü Televizyon

ehtnin screen ayarını kurcalama tüpü bozar ışık azalmışsa tüpün ömrü bitmiş yada eht bitik yeterli gerilimi veremiyordur...
yani çöp olmuş o eht ,tüp bulman artık zor.

Bir sorum daha olacaktı arkadaşlar. Sunay marka 37 ekran tüplü tv var. Scart girişe bağlı uydu alımıyla kullanıyordum. Geçen başka bir scart girişine başka bir uydu alıcısı denerken renk gitti. Eski uydu alıcısını bağladım. Renk yinede düzelmedi. Sorun nedir acaba şimdiden teşekkür ederim

Merhaba.Bu uydu sinyali çok zayıf alınıyorsa veya kullanılan koaksiyel (uydu) kablolarla ilgili bağlantı sorunlarında veya tüplü tv’nin scart girişindeki bağlantı problemleriyle direk ilgiliyse görüntüde bozulmalarla birlikte renk de birlikte gidebilir.Ama bu tür sorunlar tam düzelirse renk de düzgün görüntüsüyle birlikte geri gelecektir.

Ancak bu sorunlar tv'deki dişi scartla,kablo,uydu bağlantıları ile direk ilgili değil de tv’nin renk katı (matriksi) ile ilgili ise, bu sorumlu pcb kartı yerinden çıkarıp soğuk lehim kontrolünü yapmanız ve lehimleri yeniden yenilemenizle bu sorun düzelebilir,yani tv renk matriksiyle (Tüpteki siyah-bayaz görüntünün üzerine işlenen bu RGB renklerinden sorumlu,tüpün boynuna soketle geçen bu ara pcb kartındaki soğuk lehimlerle) direk ilgili ise bu durum (Bu renk sorunu) kendiliğinden (Başka bir elektronik eleman arızası yok ise) düzelecektir.Kolay gelsin.

daha komik bir durum pal modülün zarar görmüş olabilir onu tasarlayan iki uydu alıcı takılmasını düşünmemişler bu ondan olabilir analog yayında ne durumda?

İki uydu alıcıyı aynı anda takmadım. Ayrıca uydu anten scart çıkınca ekran kararıyor. Analog yayınları almiyor

Kumandadan Av tuşuna veya rakam tuşlarına basınca normal karlanma gelmiyor mu?

bizim eski 55 ekran arçelik crt'de de varmış aynısı + eht'si de yolcuymuş screen ayarını kurcalayan kardeşim söylüyordu o ona iki -üç tatlı darbe ile düzeltiyormuş sonuç o tvden kurtul parçası yok artık eht'sini sök tesla bobini yap yada plasma küre yap...

Forum istatistikleri

Konular
128,526
Kullanıcılar
450,515
Son üye
eneserdem13

Yeni konular

Geri