Öncelikle ilgililere saygılarımı sunuyorum.Benim Teba marka duvar tipi split klimam ver.TS 18002 HP modelinde.Evimi değiştim :Yaşadığım yerde teba servisi olmadığı gibi çok anlayabilen de yok .Yinede arkadaşlar yardımcı oldular ve montajını yaptılar.Klimacı klimayı çalıştırdı.Sorun yoktu.Sonra elektirikçiye hat çektirdim.Önce çalıştı kapattım sorun yoktu.Sonra açtığımda Pre.Def diye bir kırmızı ışık yanıp sönüyor.kapatım açtım bektedim tekrar denedim olmuyor.Ustayı tekrar çağırdım anlayamadı.Bana yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden ilginiz için teşekkürler...
bu lambanın yanmasının bir kaç nedeni olabilir kardeşim....
klimayı ısıtma modunda çalıştırdınsa eğer ısıtmaya başlamadan önce defrostu sokmuş olabilir devreye
klimanın dış ünitesinde sensör var da iletişim kablosu çekilmemişse yanabilir
son olarak hafıza reseti yapmanız gerekebilir kumanda da reset tuşu varsa basın yoksa sigortayı indirip biraz bekleyip tekrar deneyin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar mitsubıshı fdc308hes3b dış ünite kartı kırmızı arıza lambası sürekli yanıyor arzasını bilen varsa mı teşekkürler

s.a arkadaşlar benim seg 12000 btu klimam var sırayla operatıon timer fan turbo ışıkları yanıp sönüyor verdiğiniz kodları giriyorum ardından mode tuşuna basılı tutuyorum hiç bir gelişme olmuyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler....

Kumandanın pillerini çıkarmadan açık konumda iken artı ve eksi sıcaklık tuşlarına aynı anda basın düzelecektir..

herkese selam

panosonıc ve contek marka klimaların arıza kodları olan varmı acaba panasonıc kaset ağırlıklı

ısısan arıza kodları varmı acaba ??

Selamlar.
SRK63HE MOdelli mitsubishi Klimada ic untede timer ledi yanib sonuyor bu ariza neyin arizasidir.Klima calisib 6-7 saatden sonra bu ariza veriyor.Yardimlarinizi bekliyorum.

gardaşım...
lamba 1 kez yanıp sönüyorsa dış ünite sensörü
2 kez yanıp sönüyorsa iç ünite ortam sensörü
6 kez yanıp sönüyorsa iç ünite fan motoru arızasını gösterir

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular