Syswin programı ile CMP2A CPU nasıl haberleştirilir

x0914667

Üye
Syswin programı ile CMP2A CPU nasıl haberleştirilir.Ayarlarını anlatabilirmisiniz.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
x0914667 ' Alıntı:
Syswin programı ile CMP2A CPU nasıl haberleştirilir.Ayarlarını anlatabilirmisiniz.

öncelikle syswin yerine cx programmer kullanmanı tevsiye ederim..sitede var ordan indirebilirsin..
gelelim syswin le cpm2a ya..
öncelikle haberleşme kablosu ve cif01 rs232 haberleşme ünitesine sahip olman gerekiyor.cif01 yerine cpm2a nın kendi rs232 portundanda haberleşebilirsin.
syswin proğramını açacaksın..menülerde "plc setup" var oradan kullandığın plc modelii seçeceksin.cpm2a cpu modelinide ayarlayacaksın..gelelim haberleşme protocolüne.omronda standart 9600 7 E 2 dir.bunuda yaptıktn sonra haberleşme kablonu takılı olduğu pc portunuda seçmen gerekiyor..com1 veya com 2 ..iconlarda veya üst menülerde "online" var ona tıklaman yeterli..
bir dene olmazsa görüşelim

battaldirican ' Alıntı:
x0914667 ' Alıntı:

öncelikle syswin yerine cx programmer kullanmanı tevsiye ederim..sitede var ordan indirebilirsin..
gelelim syswin le cpm2a ya..
öncelikle haberleşme kablosu ve cif01 rs232 haberleşme ünitesine sahip olman gerekiyor.cif01 yerine cpm2a nın kendi rs232 portundanda haberleşebilirsin.
syswin proğramını açacaksın..menülerde "plc setup" var oradan kullandığın plc modelii seçeceksin.cpm2a cpu modelinide ayarlayacaksın..gelelim haberleşme protocolüne.omronda standart 9600 7 E 2 dir.bunuda yaptıktn sonra haberleşme kablonu takılı olduğu pc portunuda seçmen gerekiyor..com1 veya com 2 ..iconlarda veya üst menülerde "online" var ona tıklaman yeterli..
bir dene olmazsa görüşelim

Hocam söylediğiniz ayarları yaptım fakat haberleşemiyorum.Kablodan pek emin değilim.Bağlantı şeması elinizde varmı acaba?
Haberleşme için CPU'nun üzerindeki RS232 portunu kullanıyorum.Tabii anahtarı uygun pozisyona getirerek.

omron haberleşme kablosu

PC PLC
2-----------------------2
3-----------------------3
5-----------------------9

kablo bu şekilde olmalı..bahsettiğin anahtar nedir onu alamadım?

Hocam bahsettiğim anahtar CPM1A'nın üzerindeki RS232 konnektörünün yanında bulunuyor.

Aynı problem bende de vardı ve bu siteden aldığım bilgiler ile çözdüm. Teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,974
Son üye
umitseyhan

Yeni konular

Geri