swallov iletken nasıl çekilir

swallow hatlar için k2 kullanmaya gerek yoktur k1 yeterlidir. k2 'ler 1/0 ve 3/0 iletkenler için kullanılır.. kaç adet kullanılacağına gelince normalde 36 kV ' ta 3 adet yeterlidir. bir zincir izolatörün patlaması sonucu 2 adette de hat çoğu zaman çalışır. ancak 4 adet yaparsanız elinizde iki adedi depatlasa pek sıkıntı olmaz...

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
genelde yol atlamalarında (bu ara ara degısır) k2 ızalatör kullanılıyor yane adana dakı tedas ıl mudurlugu oyle istiyor

sıkıntı olmazmı çok ilginç..... sisli bir güzergahı düşünüyorumda her bakla arasındaki atlama mesafesi acaba kaç volta tekabül ediyorki sıkıntı olmuyor...evet hat bir süre çalışabilir ancak uygun anı yakaladığı gibi topraktan açar maksat jokere per aramak değilmi

MEDAŞ'da yol atlamasında çift K1 gergi istiyor (dörder izolatörlü).

K2 İzolatörü 3/0AWG ,477MCM gibi yüksek kesitli iletkenlerde kullanılır.
3AWG (Sw) kesitli hatlarda K1 kullanmanız yeterli,
Bakla sayısına gelince her bir baklanın 10KV delinme gerilimine dayandığı kabul edilir,36KV işletme gerilimli hatlarda 4 Adet K1 izolatörü kullanılması evladır.

k2 nin kullanıldığı kesitler için eyvallah diğeri ise

delinme gerilimi (atlama gerilimi) K1 ,K2,K3 için ayrı ayrıdır diye biliyorum :) zaten mantık olarakta öyle olması gerekir , esas olan ağırlıkları ( Germe Kuvveti) ve delinme gerilimi için iki bakla arası mesafe ve yarıçap tır

arkadaşlar benim çalıştığım ilde 36 kV luk hatta 17,5 kV luk VHD ' ler gördüm ve hat nomal şekilde çalışıyor. yanlış anlaşılmasın doğru bu demiyorum ama gördüm. ille 4 adet k1 olacak diye bişey yok 3 adet yeterlidir.

34,5 kv.ta durdurucularda 4 adet k1,askı tiplerde ise,3 adet k1 yeterlidir.kara ve demiryolu atlamalarında ise,çift gergi kullanılır.yani,durdurucularda 8 adet k1,askılarda ise 6 adet k1 yeterlidir.saygılar......

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,458
Kullanıcılar
450,400
Son üye
ufuki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri