Su soğutması için radyatör

Suat_Korkmaz

Profesyonel Üye
Su soğutmalı motor kullanan arkadaşlardan radyatör önerisi alabilir miyim? Büyük olmayan ama iyi soğutan bir radyatör arıyorum.

Büyük olmayan derken mesela en fazla 100x100mm civarında olabilir.

radyatörün önüne iki tane de pc fanı bağladın mı değme keyfine :)

Aynen.

Gene kaşıntım tuttu. Kendim yapabilir miyim diye düşünmeye başladım. Lanet olsun şu DIY huyuma.

Bakır boru ve aliminyum kanatçıktan oluşan pc cpu fanları var özellikle overclock için kullanılanları .Bunların bakır borularında dolaşan kapalı devre bir gaz var sanırım.Sağlığa zararı yada risk nedir bilmiyorum bu bakır borular kesilerek su dolaştırılamazmı özellikle dıy yapma adına...:confused:

Aklıma geldi ama onların boruları ince gibi. Suyun rahat dolaşımı için 8-10mm lazım.

Bir arkadaş arabaların kalorifer peteklerini önerdi. Haftasonu sanayiye gidip bulabildiğim en ucuzunu alacağım. 30-40 liraya bulabileceğimi tahmin ediyorum.

Böyle bir şey elime geçmişti .Fikir versin diye kapağını açtım.Yapılışı basit ,benzer bir şey yapabilirsin.
sogutucu.jpg

Güzel bir şeye benziyor Turgut.

Fotoğraftan anlaşılmıyor. Su kanallarının şekli nasıl? Dairesel mi yoksa zigzag şeklinde mi?

Kanallı soğtucu, elektronik devrelere takılanlardan büyüklerinden. PC işlemci soğutmak amaçlı diy sitelerinde sıvı soğutuculu blok yapımı anlatımı vardı iki sistemi birleştirmiş artıdan fan bağlamış. Bi ara kombi yedek parçacılarına uğra Suat Ağabey :)
4-cozumtek-ariston-microtec-tx-ana-esanjor-500x500.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri