su hareket sensörü

merhabalar; flow sensorle ısıtıcı çalıştırmam mümkünmü

borudan sıvı geçtiği zaman otomatik olarak ısıtıcı devreye girsin istiyorum bunun için neler gerekir

güneş enerjisinin basıncı az geliyor . kalorifer sirkülasyon motoru takacagım ama kullanıcı sıcak suyu açtıgında motor devreye girmeli böyle bir sen sör arıyorum internete baktım bulamadım bildiginiz bir site varsapaylaşırsanız sevinirim

hazır sensörlü motorlar var lakin baya pahalı oldugu için elimdeki pompayı değerlendirmek istiyorum.

flow switch ile mantıken olur gibi geliyo ama şöyle düşün sonuçta flow switch denilen alet akışkanın akmasıyla orantılı olarak çalışan bi cihaz,akış hızı yeterli gelmediğinde kontak vermeyebilir.(kullanıcının suyu çok az açtığını ve su geçişinin çok az olduğunu düşünürsen flow switch kontak vermeyebilir.)bu nedenle basınç prosestadı,şalteri yada hassas kontaklı bi manometre kullanırsan pompayı çok rahatlıkla devreye sokabilirsin diye düşünüyorum.

erhan bey flow switchle pompayı kontrol edebilmek için ara malzeme olarak harhangi bir kontrol cihazı gerekiyomu

borudan sıvı geçtiği zaman otomatik olarak ısıtıcı devreye girsin istiyorum bunun için neler gerekir
suyun geçişi yeterli seviyede olduğu sürece flow switch kullanabilirsin,kullanacağın ısıtıcıyıda uygun güçte bir kontaktörle bağlayarak yapmak istediğin şeyi yapabilirsin.ama unutma ısıtıcı olsun,basınç altında çalışan devrelerde olsun muhakkak bir emniyet devresi vardır.sende flow switch takılmasına,kontaktör yapışmasına karşı ne olur ne olmaz bir emniyet termostadı devrede kullanmayı unutma.Bence...

emniyet termostadını nasıl kullanıyoruz?
ya kusura bakmayın ben öğrenciyim çok fazla bilgi sahibideğilim

abi ben durumu uzunca tekrar anlatayım..
ben yurt dışında staj yapıyorum ve patron bi kaç proje yapmamı istedi... kağıt üzerinde yani

ilk projede depodaki sıvı seviyesini ve sıcaklığını kontrol etmem gerekiyo
4..20mA çıkışlı sıcaklık ve ultrasonik sensör kullandım
vanalar var pompalar var ısıtıcı ve soğutucum var sistemde...
bunları kontol edebileceğim bi kontrol elemanı seçmem gerekiyo.. bende bi tane buldum ama çıkış sayısı yeterli olmadığı için ısıtıcı ve soğutucuyu flow switch le kontrol etmek istedim. . . bu projeelerle ilgili bi kaç ayrıntı sorularım var

devridaim pompasını zaten kombiden sökmüşsün,hazır bu iş için içindeki basınc sensörünüde söküp kullansaydın ya.hani sıcak suyu açınca kombiyi devreye sokuyor...

ya sistem şu an kağıt üzerinde . . . teknik bilgim eksik olduğu için tasarlamakta zorlanıyorum... Option:
for valve control
for standard control or with setpoint programmer

Auxiliary input:
without input
current: 0/4..20 mA
voltage: 0..10 V, 0..5 V, 1..5 V
potentiometric transmitter: 100 Ω
potentiometric transmitter: 1000 Ω
Outputs:
4 relays
4 OC transistors
1 transistor 0/15 V + 3 relays
2 transistors 0/15 V + 2 relays
1 analog output + 3 relays
5
1 analog output + 3 OC transistors
2 analog outputs + 2 relays
2 analog outputs + 2 OC transistors
Interface:
without interface
RS-485 with MODBUS protocool

ve

2.ürün
Output:

v2relays
v2x OC
v2x analog
v0(4)..20mA,0..10V
v24V d.c. 30mA (option)
v

kontrolörün çıkışları bunlar , bu çıkışlar hakkında bilginiz varsa kısaca bilgi verir misiniz

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Kullanıcılar
450,341
Son üye
Samsunumut

Yeni konular

Geri