Step motor tavsiyeleri,

atlatma

Üye
amatör olarak kendim ilk router ımı yapmaya çalışacağım.
Yerli firmalarda baktığım fiyatlar çok yüksek. aşağıda vereceğim linkteki sürücü ve motorlar x- y ekseni olarak 100 cm geçmeyecek ve vidalı mil kullanmayı düşündüğüm vede mesela ahşap aluminyum pleksi vs. malzemelerle çalışacak.
daha tam anlamıyla ölcüleri kurgulayamadım kafamda. aşağıdaki kit i inceleyip yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim.

Saygılarımla
İsmail Fatih ALKAN

Top Recommend! Wantai Nema 23 Stepper Motor 57BYGH603 287oz in+3 Axis Driver Board TB6560 CNC Plasma Grind Laser Engraving Mill-in Stepper Motor from Industry & Business on Aliexpress.com

amatör olarak kendim ilk router ımı yapmaya çalışacağım.
Yerli firmalarda baktığım fiyatlar çok yüksek. aşağıda vereceğim linkteki sürücü ve motorlar x- y ekseni olarak 100 cm geçmeyecek ve vidalı mil kullanmayı düşündüğüm vede mesela ahşap aluminyum pleksi vs. malzemelerle çalışacak.
daha tam anlamıyla ölcüleri kurgulayamadım kafamda. aşağıdaki kit i inceleyip yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim.

Saygılarımla
İsmail Fatih ALKAN

Top Recommend! Wantai Nema 23 Stepper Motor 57BYGH603 287oz in+3 Axis Driver Board TB6560 CNC Plasma Grind Laser Engraving Mill-in Stepper Motor from Industry & Business on Aliexpress.com

100 cm işleme alanı olacaksa, Motorları daha büyük düşünün...

bence kart yerine gerçek step sürücüler düşünün tabi 1 metre dakika hızında bir makine yapmayacaksanız

bence kart yerine gerçek step sürücüler düşünün tabi 1 metre dakika hızında bir makine yapmayacaksanız

sn. bilgin 34
demek istediğinizi şu şekilde anladım. tek kart üstünden 3 eksene kontrol edeceğine 3 ayrı sürücü al şunun gibi diyorsun. aşağıya link veriyorum. daha önceki mesajımda verdiğim motor 2nm civarındaydı bu 3 nm.

CNC Kits Nema23 Stepper Motor 3N.M 3A & Stepper Motor Driver 128Micro Free Shipping To Most Countries-in Stepper Motor from Industry & Business on Aliexpress.com

şöyle diyim alüminyum işleyeceksen alt destekli mil tavsiye etmem herşeyden önce 15 likte kullansan kare kızak ray ve arabalar kullanmalısın. Alt destekli mile göre pahalıdır ancak açısal oynamaları yoktur. Boşluksuzdur. Bu nedenle özellikle x ekseninde kullanman tavsiyemdir. Alt destekli mille düzgün köşeleri sert malzemede zor elde edersin. Step motorlarlarda z ekseni 2.5 NM civarı sana yeticektir. x,y eksenleri içinde 4.5 NM civarı yeticektir. sürücü olarakta 4.5 Amper sürücüler kullanırsan 5 metre dakika hızı stabil olarak x,y eksenlerinde yakalayacağını düşünüyorum vidalı mille. Diyosanki vidalı mil step motorla 20 metre dakika hıza çıkayım döner somun ve 7.8 A 220 V Ac sürücüler öneririm tabi pahalıya mal olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,312
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri