Arkadaşlar bende Taahhütçü firmayımbu kabloyu ilk defa yurt dışında görüp kullanmıştım.daha sonrs 2 yıl önce türkiyede gördüm.Firma yeni olduğu için kullanımda tereddüt ettim.Daha sonra tüm belgelerini istedim.TSE belgeside var hem kablo hem boru için.HAR belgeside çünki biz Bulgaristandada kullandık.İlk etapta Kablo borudan çok zor çıkıyordu sonra firmayla görüştük çapları değiştirdiler.Şu anda çok memnunum Hatta bizim için HFFR de ürettiler.Tavsiye ederim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Büyük projelerde işçiliği baya kolaylaştıracak bir ürün.özellikle Alarm güvenlik tesislerinde tercihi mümkün.nyy harici rg6 u6 koaksiyel kablolarını da yaparlarsa piyasada iyi satar.Büyük proje uygulamalarında metal kondavit borulu koaksiyeller kullanılmaktadır.bunların uzun mesafelerde kullanımında kablo tesisatında çok zaman vede işçilik harcanmaktadır...

Herkül kablo bu sistemi Türkiye ye ilk getirdiği gibi değil ,şuanda üzerinde bir çok değişiklik ve yenilikler yapıtı örneğin ilk zamanlar içindeki kabloyu değiştirmek istediğimizde sorun oluyordu . Firma işletmecileriyle irtibata geçtim ve onlarda bizimle ilgilendiler çağrılarımıza kulak verip bizi dinlediler. Boru kesitlerini büyütüp kablonun pvc sini daha kaygan hale getirip kullanımını çok daha kolaylaştırdılar şuanda şirketimin deposunda, eski borulu sisteme ait hiçbir malzeme bırakmadım. Tamamen herkül kabloya ait ürünleri kullanıyorum ve çok memnum işin en ilginç tarafı öyle iyi usta olmaya gerek olmuyor yeni bir eleman bile rahatlıkla bu ürünü döşeyebiliyor. Aynı zamanda ttr sinde zayıf akım kablosuna kadar bütün kablolar mevcut ben kullandım ve özel sipariş olarak ne istedimse hepsini üretiyorlar TEŞEKKÜR EDERİM

Herkül kablo bu sistemi Türkiye ye ilk getirdiği gibi değil ,şuanda üzerinde bir çok değişiklik ve yenilikler yapıtı örneğin ilk zamanlar içindeki kabloyu değiştirmek istediğimizde sorun oluyordu . Firma işletmecileriyle irtibata geçtim ve onlarda bizimle ilgilendiler çağrılarımıza kulak verip bizi dinlediler. Boru kesitlerini büyütüp kablonun pvc sini daha kaygan hale getirip kullanımını çok daha kolaylaştırdılar şuanda şirketimin deposunda, eski borulu sisteme ait hiçbir malzeme bırakmadım. Tamamen herkül kabloya ait ürünleri kullanıyorum ve çok memnum işin en ilginç tarafı öyle iyi usta olmaya gerek olmuyor yeni bir eleman bile rahatlıkla bu ürünü döşeyebiliyor. Aynı zamanda ttr sinde zayıf akım kablosuna kadar bütün kablolar mevcut ben kullandım ve özel sipariş olarak ne istedimse hepsini üretiyorlar TEŞEKKÜR EDERİM

spiral boru ve kablosunun hffrsi varmı onu bilmiyorum varsa çok ii olur çünkü sistem yavaş yavaş hffr ye geçiyor

Merhaba arkadaslar, ben suan avrupa da guvenlik sistemlei uzerine kendi firmami isletiyorum. Bahsetmis oldugunuz spiralli kablo modellerinin tamamini defalarca kullandim ve halen kullaniyorum.Zaten baskada bir alternatifimiz yok siva alti tesisatlarda. bende Tr. de iken sizin suan kullanmakta oldugunuz siyah yesil tesisat borularini kullaniyordum ve burada is hayatina basladiktan sonra ve bu kablolarla calismaya basladiktan sonra ne kadar rahat ve kullanisli oldugunu gordum. burda cogu tesisat tavan degil tabandan yani insaatte beton atilirken degil beton atildiktan sonra sap dökülmeden once dosuyoruz ve uzerine 10 cm sap dokuluyor cok memnunuz. siparise gore spiral icine istedigimiz kablo modelini secebiliyoruz. 3 x 2.5 -3 x 1.5 veya telefon kablolari. veya ici bos sekilde alip kendiniz cekebilirsiniz. Zor oldugunu yöyleyen arkadaslari gordum ayni fikirde degilim cunku cok fazla kivrim ve keskin donusler yoksa cok rahat degistirebilirsiniz. Ayrica bunun icin ozel yapilmis kaydirici silikon sprey ler var. sanki duz boru ya kablo gecirir gibi rahat oluyor bu konuda daha yok cok yardimci olmak istiyorum ve yakinda yapmis oldugum tesisatlarin bir kacinin resimlerini eklemek istiyorum. sorulariniz varsa yanitlayabilririm.

Saglicakla kalin

100 metresı 300 tl olunca tutmaz
cok pahalıya gelıyor ben mali hesabınıu yaptım işcilik ve zaman hesabını da ıcıne kattım
bana uygun gelmedı

iç tesisatta normal sipralin içinden bile kablo geçirmek zordur bana kalırsa arıza durumunda özellikle kö
şe olan yerlerde uğraştırır içtesisatta tercih etmem ama diğer sistemlerde randıman verir
birde cemal türk kardeş fiyatını açıklamış 300 tl bu malzeme aç kalırız valla ben bir dairede 3 saat fazla çalışmaya razıyım zaten bu kablo tabla betonuna atılmaz

ilk bakışta cazip gözüküyor ama ilerki zamanlarda çok büyük sıkıntı olur.çünkü bu sistemin içinden + 1kablo daha cekmek veya kablo degiştirmek imkansız gibi bi şey

iç tesisatta normal sipralin içinden bile kablo geçirmek zordur bana kalırsa arıza durumunda özellikle kö
şe olan yerlerde uğraştırır içtesisatta tercih etmem ama diğer sistemlerde randıman verir
birde cemal türk kardeş fiyatını açıklamış 300 tl bu malzeme aç kalırız valla ben bir dairede 3 saat fazla çalışmaya razıyım zaten bu kablo tabla betonuna atılmaz

fiyat konusunda hakli olabilirsiniz çünkü ben genelde zayif akim kablolar kullaniyorum 2x2x0,6 4x2x0,6 filan daha ucuz oluyor.Ayrica Türkiye'deki fiyatlardan pek haberim yok. Benim kullandigim en büyük kablo kesiti 3x1,5 3x2,5 5x1,5.
ama icinden kablo gecirme degistirme problemi yasamadim resimde dikkat ederseniz kablolarin bir alt kata gecis kisminda betonu hafiften kiriyorum boru kirilmasin diye.Ayrica dedigim gibi bunun icin ozel yapilmis sprayler var yani bende bu tip kablolardan baskasini dusunemiyorum. Burda iscilik pahali oldugu icin pek fazla alternatifimiz yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri