SOMA DA Kİ MADEN KAZASI,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Burası Anadolu ve mumla arasan budist zor bulursun ( madenlerdeki çindistanlılar hariç ).
Biz onlara onlar bize benzemez gerisini anlayışına bırakıyorum.

Sana bir ihtiyar öğüdü , her gördüğün dolmuş seni gideceğin yere götürmez , acele etmeden seç .

Bildiğim duyduğum kadarıyla söylüyorum patronum uzak doğuya gidiyor dediğine göre oradaki insanlar yalan söylemeyi bilmiyor kuralsızlık nedir bilmiyorlar dürüst adamlar imiş ne kadar doğrudur bilemiyorum belki bu yüzdendir he bu kazalar

Evet birbirimize benzemedigimiz cok asikar. Fakat bu din inanc farkliligi degil. Kazim bey ogudun icin tesekkur ederim. Cok sukur okumam yazmam var yanlis dolmusa binsem bile dogruyu bulmak icin. Yanlistan donmesini de bilirim.

Bu olaydan çoook dersler çıkartılabilir.
Biraz daha zaman geçsin baştan sona tekrar gözden geçirin sanki yeni duyuyormuş gibi.
Mesela trafo patladı çatlıdan başlayın , yaşam odası var ı atlamadan , yaşmıymış kurumuymuş atlamadan...

Bak bu forumda çok tecrübeli konusunda uzman kişiler de var.
İlk iddialarda-anlarda bir şey yazdılar mı ?
Lehte ve ya aleyhte ?
Neden ki ?

Seni kandırmak isteyenler senin vasıflarını kullanırlar.
Şehir insanını kandırmak kolaydır çünkü onlara eğitim adı altında sayısız at gözlüğü takılıdır.
O yüzden değil duyduğuna gördüğüne bile inanma , sorgulamadan .
Cahil diye tanımlananları ise kandırmak için baya usta olmak gerekir.
Demem o ki kendine fazla güvenme.

Yazdıklarımı anlayışla karşıladığın için teşekkür ederim.

Kimse yanlış anlamasın siyasi olarakta algılamasın diyerek sunu belirtmek istiyorum ki bu kazadan çıkardığım sonuçlardan biri şuan için nükleer santrale hazır değiliz.

veysel bey bence bir santraldeki ciddiyetle bir kömür ocağındaki ciddiyeti aynı kategoride değerlendirmeyelim, biz öğrenciyken bir santrali ziyaret etmiştik bana çok ciddi gelmişti herşey, yani orada kafanıza göre birşey yapabileceğiniz çok şey olmayacak, ortam tamamen farklı.

birde siyasilerin sorumlu tutulamayacaklarını iddia edenlere sözüm var, dünyada bu tip kazalar olduğunda siyasilerden birileri hep istifa eder, bizim siyasilerimiz ise gidip orda bağrı yanmış insanları döver. farkımız bu işte.

.. orada kafanıza göre birşey yapabileceğiniz çok şey olmayacak, ortam tamamen farklı.. .

Three Mile Island ve Çernobil ( Чорнобиль ) olaylarını inceleyin.
Çalışıp duran sistemleri , insanların hem de kendilerini çok üstün-iyi yetişmiş titiz ..zan ettiğiniz insanların , nasıl çökertip faciaya yol açtığını öğrenin.

İnsan böyle bir şey.
Şeytandan aşağı melekten yukarı , seç istediğin yeri .. sonuçta sadece yaptıklarınla değerlendirileceksin umduklarınla değil.

merhaba siyasilerın sorumlu tutulamıyacağını ben soyledım yukardakı yorumlarımı cimbizla çekip işinize gelen yonunu değerlendırıp yorum yapmayın lütfen yukarda örnekler verdım dahada örnek verırımde gerek yok bir iki ilave yapayım isterseniz gezi parkı olayları sirasında bir tv kanalı spikerı mikrofonun açık olduğunu unuttu dedığı kelıme " birkaç kişi ölse çok ıyı olacak" birtane daha örnek vereyim soma için soylendı "o madenciler hakettı hatta mustehak" insan olan vijdanı olan bunu dermı neymış işçiler A partısının mıtıngıne gıtmışler başka lafa gerek yok yukarda zaten yazdım cimbizla çekıp işinize gelen yonunu okumayın okuyacaksnız tam okuyun şunuda soylıyeyım Erdoğan babamın oğlu değıl benım savunduğum hak adaletten yanayım siyasılerın canı cehenneme

" o madenciler haketti hatta müstehak " cümlesinin geçtiği yazıya nereden ulaşabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri