Soft starter mi? Frekans konvertörü mü?

fevzi k

Üye
Arkadaşlar merhaba.
Kamuya işe girince epeydir bu meslekten uzak kaldım, ama şimdi yeni bir iş geldi. 1930 lardan kalma, bir rotoru sargılı asenkron motor var. 1 metre yüksekliğinde 2 kademeli kontaklı bir yolverici ile rotor sargıları faz başına 2 direnç ile yol veriliyor. Motor 14 kW gücünde. Bu motoru atıp yerine yol vericili bir sistem düşünüyorum. 15 kW gücünde bir motor ile nasıl bir yol verici kullanmalıyım. Motorun yük altında kalkacak olması yani ağır şartlar altında çalışması ve kalkış ve duruşların daha yumuşak olması şartlarını da göz önüne alarak bana yardımcı olursanız sevinirim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Para sıkıntısı yoksa herzaman sürücü.Aynı motoru kullanacaksanız rotor uçlarını köprülemelisiniz

Sürücü tabikide hem yumusak durma kalkma, hemde değişken şartlara göre ayarlanabilme

arkadaşlara katılıyorum motoro rotor uçları köprülenip sürücüyle çalıştırın.motor nerde hangi proseste kullanılıyor keşke bunu da yazsaydınız.

Forum istatistikleri

Konular
128,232
Kullanıcılar
450,029
Son üye
ibrahim adan

Yeni konular

Geri